Beyblade Turnuvası Kuralları

ERTUĞRUL

  • *
  • Toplam İleti 1105
  • BeyPuan 397
  • Saldır Tempo!!
Beyblade Turnuvası Kuralları
« : Haziran 01, 2017, 00:20:02 »
BEYBLADETR.COM BEYBLADE TURNUVASI KURALLARI 2020:

Başvuru:

1) Turnuvaya katılmak isteyenler son katılım tarihine kadar açılan turnuva konusuna istenilen formu doldurarak mesaj atmalıdırlar. Başvuranlar arasından en uygun kişiler seçilecektir.

2) Turnuvaya katılım için yaş sınırı 14 ve üzeridir. Resmi turnuvalardaki yaş sınırı 7-13 (veya 8-13) arasıydı fakat küçük yaştakilerin sorumluluğunu almak istemediğimizden ve resmi turnuvalara katılamayanlara hitap etmek istediğimizden böyle bir yaş sınırlaması koyduk.

3) Turnuva 4, 8 veya 16 kişi (Daha fazlası için uygun yerimiz ve yeterli sayıda görevlimiz yok.) arasında yapılacaktır. Fazlalık kişiler yedek oyuncu olarak seçilecektir. Yedek oyunculara ne yapılacağına turnuva gününde kadar karar verilecektir.

4) Turnuva gününden önce kimin kimle maç yapacağına dair bir maç çizelgesi paylaşılacaktır. Maçına geç kalan kişi elenecektir.

Ekipman:

5) Turnuvaya sadece Takara Tomy, Hasbro veya Sonokong tarafından üretilmiş orijinal Beybladeler ile katılabilirsiniz.

6) Turnuvaya kırılmış, onarılmış veya modifiye edilmiş parçası olan Beybladeler ile katılamazsınız. Yine de hasar derecesine göre kullanımına izin verilebilir.

7) Eğer Beyblade'iniz maç esnasında kırılırsa ve yedek parçanız yoksa turnuvadan elenirsiniz.

8) Turnuvaya başvuru konusunda belirtilen jenerasyon (1., 2. veya 3.) dışındaki Beybladeler ile katılamazsınız.

9) Aksi belirtilmediği sürece turnuvaya HMS, elektronik, kumandalı, XTS (Tornado Battlers, Electro Battlers, IR Spin Control ve Stealth Battlers) ve Synchrome Beybladeler ile katılamazsınız.

10) Aksi belirtilmediği sürece turnuvaya tek bir Beyblade ile katılabilirsiniz ve bu Beyblade karma (illegal karma hariç) olabilir.

11) Atıcılar (fırlatıcılar) kolay bozulduğundan ve bulunması zor olduğundan eğer orijinal atıcınız yok ise sahte atıcı kullanabilirsiniz ancak öncelikle yöneticilerin onayından geçmesi gerekmektedir.

12) Fırlatma şeritleri kopabildiğinden eğer orijinal fırlatma şeridiniz yoksa orijinali ile aynı uzunlukta olmak şartıyla sahte fırlatma şeridi kullanabilirsiniz. Turnuvada uzun şerit kullanılıp kullanılmayacağına yöneticiler tarafından karar verilecektir.

13) Turnuvada launcher grip (tutacak) veya diğer aksesuarları (Rev-Up Launcher hariç) kullanabilirsiniz. Eğer orijinal aksesuarınız yok ise sahte aksesuar kullanabilirsiniz ancak öncelikle yöneticilerin onayından geçmesi gerekmektedir. Turnuvada ipli atıcı kullanılıp kullanılmayacağına yöneticiler tarafından karar verilecektir.

14) Turnuvaya özel ekipman veya parça kısıtlamaları olabilir. Bu kurallar turnuva konusunda belirtilir.

15) Beybladelerin ve diğer aksesuarların kontrol edilebilmesi için turnuva saatine en az 15 dakika kala turnuva yerinde olmanız gerekmektedir.

Karşılaşma:

16) Karşılaşmalar bire bir yapılır ve yarışmacılar hakemin "3, 2, 1, Hazır (Haydi), Ateş (Fırlat)" komutu ile Beybladelerini fırlatırlar. Jenerasyonlara göre farklı kurallar uygulanabilir ve o kurallar aşağıdaki şekildedir:

   16.1) Bakuten Shoot: Rakibinizin Beyblade'ini BeyStadyum dışına çıkartabilirseniz 2 puan; rakibiniz yanlış fırlatırsa, dışarıya fırlarsa, BeyStadyum içerisinde dönüp dışarı çıkarsa veya ondan uzun süre döndürebilirseniz 1 puan kazanırsınız. 3 puana ilk ulaşan oyuncu kazanır.

   16.2) Metal Fight: Rakibinizin Beyblade'ini BeyStadyum dışına çıkartabilirseniz 2 puan; rakibiniz yanlış fırlatırsa, dışarıya fırlarsa, BeyStadyum içerisinde dönüp dışarı çıkarsa veya ondan uzun süre döndürebilirseniz 1 puan kazanırsınız. 7 puana ilk ulaşan oyuncu kazanır.

   16.3) Burst: Rakibinizin Beyblade'ini patlatabilirsiniz 2 puan; rakibiniz yanlış fırlatırsa, dışarıya fırlarsa, BeyStadyum içerisinde dönüp dışarı çıkarsa, rakibinizin Beyblade'ini BeyStadyum dışına çıkartabilirseniz veya ondan uzun süre döndürebilirseniz 1 puan kazanırsınız. 3 puana ilk ulaşan oyuncu kazanır.

   16.4) Alternatif Kurallar: İlk jenerasyona ait karşılaşmalarda üç maçtan ikisini kazanan kazanmış sayılacaktır, ikinci jenerasyona ait karşılaşmalarda ise toplamda üç maç kazanan kazanmış sayılacaktır. Turnuvaya özel olarak başka kurallar da uygulanabilir.

   16.5) Üçlü Vuruş Kuralları: Bu kurallar tüm jenerasyonlar için geçerlidir. Her oyuncu turnuvada kullanmak için üç tane Beyblade seçer. Oyuncular karşılaşmadan önce sadece hakeme gösterecek şekilde Beybladelerinin kullanım sırasını belirlerler. Her Beyblade'i sadece bir raunt kullanabilirler. Berabere biten rauntlar biri kazanana kadar tekrarlanır. Üç raunttan ikisini kazanan karşılaşmayı kazanmış sayılır.

      16.5.1) Bakuten Shoot: Başlık, dönüş mekanizması ve mandallar haricindeki parçalar her Beyblade için farklı olmalıdır.

      16.5.2) Metal Fight: Ön yüz haricindeki parçalar her Beyblade için farklı olmalıdır.

      16.5.3) Burst: God Chip haricindeki parçalar her Beyblade için farklı olmalıdır.

   16.6) Takım Karşılaşmaları: Bu kurallar tüm jenerasyonlar için geçerlidir. Karşılaşmalar V-Force sezonundaki tarzda yapılır. Her takım ikişer kişiden oluşur. Her oyuncu birer maç yapar. Berabere biten maçlar biri kazanana kadar tekrarlanır. Toplamda iki raunt kazanan takım kazanmış sayılır. Eğer sonuç 1-1 olursa kazanan oyuncular arasında üçüncü bir maç yapılır.

17) Her jenerasyon için ortak olan kurallar aşağıdaki gibidir:

   17.1) Rakibinizi 1 saniye farkla bile yenseniz yenmiş sayılacaksınız fakat kararsız kalmamızı sağlayacak kadar kısa bir süreyse saymayabiliriz.

   17.2) Kendi hatanızla Beyblade'i dışarı fırlatırsanız yenilmiş sayılacaksınız. Sadece atıcıyla ilgili bir sorundan dolayı Beyblade'i atamamak veya dışarı atmak bir seferliğine sayılmayacaktır.

   17.3) Bazı stadyumların çevresi duvarla çevrili oluyor ve saha dışı görevi görmesi için çukurlara sahip oluyorlar. Eğer Beyblade'iniz anlık olarak (bir kaç saniye gibi) çukura girip çıkarsa maça devam edebilirsiniz fakat çukurda dönmeye devam ederse kaybetmiş sayılacaksınız.

   17.4) Fırlatış esnasında bilerek rakibinizin eline çarparsanız ilk seferde uyarı, ikinci seferde ise 1 puan ceza alırsınız.

   17.5) Maç esnasında bilerek stadyuma dokunursanız ilk seferde uyarı, ikinci seferde ise 3 puan ceza alırsınız.

Ödül:

18) BeyPuan ödülleri aşağıdaki gibidir. Nadiren fiziksel ödüller de olabilir ama gönüllüler tarafından oluşturulan bir site olduğumuzdan bu tarz ödülleri fazla beklemeyin.

   18.1) Katılımı arttırmak için arkadaşlarınıza Beyblade ödünç verebilirsiniz. Beyblade ödünç veren kişilere ödünç verdikleri her Beyblade için 10 BeyPuan verilecektir. Turnuvada sahasını kullandığımız kişiye 30 BeyPuan verilecektir. Diğer eşyalar için (atıcı, şerit, tutacak gibi) puan verilmeyecektir çünkü onların takibi zor oluyor.

   18.2) Turnuvayı çeken, montajlayan ve internete yükleyen kişiye 30 BeyPuan verilecektir.

   18.3) Turnuvaya ev sahipliği yapan kişiye 50 BeyPuan verilecektir.

   18.4) Tunuvanın birincisine 90 BeyPuan, ikincisine 60 BeyPuan, üçüncüsüne 30 BeyPuan, diğer katılımcılara ise 10 BeyPuan verilecektir.


NOT 1: https://forum.beybladetr.com/taktikler-ve-dersler/beyblade-oyun-kurallari/

NOT 2: Bu yarışmalar sonucu kazandığınız BeyPuanların toplamı 500'ü geçtiğinde Özel Üye, 5000'i geçtiğinde ise Sponsor Üye olacaksınız.

PDF Olarak İndir: https://s2.dosya.tc/server12/on21lx/Beybladetr.com_Turnuva_Kurallari_2020.pdf.html

Takao

  • *
  • Toplam İleti 3830
  • BeyPuan 3198
  • Foruma Hoş Geldiniz
    • Gereksiz Ekran
Ynt: Beyblade Turnuvası Kuralları
« Yanıtla #1 : Ocak 05, 2020, 16:58:34 »
Kurallar güncellendi.