Geçmişte ki Demir Beybladeler

Aija

• *
  • Toplam İleti 2
  • BeyPuan 0
Geçmişte ki Demir Beybladeler
« : Mart 23, 2021, 04:03:25 »
Merhaba dostlar, forum sitesinde yeniyim. Yaşım 24 ve çocukluğumda beyblade bakuten shoot yani ilk seriyi izlemiş ve beyblade oyuncakları ile büyümüş birisiyim. Ben zamanında bu çizgi filmin dvdsini alıp izlemiştim ve extra olarak sabahları ve akşamüstü farklı star tv ve atv gibi kanallarda yayınlandığı zamanlarda izlemiştim. Daha sonrasında yaşım ilerlemesine rağmen internetten bulduğum kadarıyla v-force ve g-revolution serisini de izledim. Hepimiz demir tepsilerde veya plastik leğenlerde beyblade oynardık fakat hiç unutmam o zamanlar çok sık oyuncak alma imkanım oluyordu ve aldığım bütün beyblade oyuncakları gerçekten ya demir ya da metaldi. Özellikle saldırı çemberleri demir oluyordu, hatta bir keresinde pazardan almış olduğum bir beyblade tamamen demirdendi ve fırlatırken işaret parmağımın eklem yerini kanatmıştım. Serinin ilk halinde ki gibi sadece fırlatıcının tepesinden tutardık ve parmağımıza çok zarar verdiğimiz anlar olmuştur. Şuan yaşım 24 olmasına rağmen o şekilde demir olan beybladelerden bulmaya çalıştım fakat ne kadar siteye baksamda bulamadım. Sonradan çıkmış olan serilerde ki beybladeleri satıyorlar ve hepsi plastik yada farklı bir malzeme. Benim zamanımda beybladeler hem demir hemde gerçekten belli bir miktarda ağırlığa sahipti. Bu beyblade'lerden nasıl bulabilirim ? Sitenizde ki satış kısmını kontrol ettim ama fotoğraftakiler bana demir gibi gelmedi.
  • 0
  • 0

Penguen007

• 👑 Britanya Kralı 👑
  • *
  • Toplam İleti 659
  • BeyPuan 15047
  • 🐧Dövüşmek istiyorum🐧
Ynt: Geçmişte ki Demir Beybladeler
« Yanıtla #1 : Mart 23, 2021, 11:55:33 »
Merhaba dostlar, forum sitesinde yeniyim. Yaşım 24 ve çocukluğumda beyblade bakuten shoot yani ilk seriyi izlemiş ve beyblade oyuncakları ile büyümüş birisiyim. Ben zamanında bu çizgi filmin dvdsini alıp izlemiştim ve extra olarak sabahları ve akşamüstü farklı star tv ve atv gibi kanallarda yayınlandığı zamanlarda izlemiştim. Daha sonrasında yaşım ilerlemesine rağmen internetten bulduğum kadarıyla v-force ve g-revolution serisini de izledim. Hepimiz demir tepsilerde veya plastik leğenlerde beyblade oynardık fakat hiç unutmam o zamanlar çok sık oyuncak alma imkanım oluyordu ve aldığım bütün beyblade oyuncakları gerçekten ya demir ya da metaldi. Özellikle saldırı çemberleri demir oluyordu, hatta bir keresinde pazardan almış olduğum bir beyblade tamamen demirdendi ve fırlatırken işaret parmağımın eklem yerini kanatmıştım. Serinin ilk halinde ki gibi sadece fırlatıcının tepesinden tutardık ve parmağımıza çok zarar verdiğimiz anlar olmuştur. Şuan yaşım 24 olmasına rağmen o şekilde demir olan beybladelerden bulmaya çalıştım fakat ne kadar siteye baksamda bulamadım. Sonradan çıkmış olan serilerde ki beybladeleri satıyorlar ve hepsi plastik yada farklı bir malzeme. Benim zamanımda beybladeler hem demir hemde gerçekten belli bir miktarda ağırlığa sahipti. Bu beyblade'lerden nasıl bulabilirim ? Sitenizde ki satış kısmını kontrol ettim ama fotoğraftakiler bana demir gibi gelmedi.

Tarif ettiğin şey aklıma iki şey getiriyor sadece. İlk seriye ait olan HMS sistemi ve çok daha sonra çıkan Synchrom sistemi.

HMS, ilk metal temas noktasına saihp olan Beyblade'ler ama onlar da metal / plastik karışımı. Synchrom'da ise üst kısım tamamen metal olabiliyor.

Kullandığın Beyblade'lerin sahte olma ihtimali çok yüksek bence.
  • 0
  • 0

b2028

• *
  • Toplam İleti 1219
  • BeyPuan 551
  • Hadi kükre L-Drago Destructor!
    • Youtube Kanalım
« Yanıtla #2 : Mart 23, 2021, 13:22:19 »
Ben bahsettiğin Beybladeleri anladım ama bulman imkansız gibi.Onlar çocukluğumuzda pazarlara,kırtasiyelere falan geliyordu.Kıvılcım çıkartan türleri de vardı.  :D
  • 1
  • 0

Takao

• *
  • Toplam İleti 4782
  • BeyPuan 9892
  • Foruma Hoş Geldiniz
    • Gereksiz Ekran
« Yanıtla #3 : Mart 23, 2021, 13:48:53 »
Dediğin tamamen metalden yapılmış sahte Beybladeleri arkadaşlarımdan duymuştum fakat hiç yakından görme fırsatım olmadı. Satan kimseyi de görmedim.

Özel üretim olarak yapan biri var ama: https://forum.beybladetr.com/beyblade-videolari/tamamen-metal-beyblade/
  • 0
  • 0

Aija

• *
  • Toplam İleti 2
  • BeyPuan 0
« Yanıtla #4 : Mart 24, 2021, 00:16:56 »
Tarif ettiğin şey aklıma iki şey getiriyor sadece. İlk seriye ait olan HMS sistemi ve çok daha sonra çıkan Synchrom sistemi.

HMS, ilk metal temas noktasına saihp olan Beyblade'ler ama onlar da metal / plastik karışımı. Synchrom'da ise üst kısım tamamen metal olabiliyor.

Kullandığın Beyblade'lerin sahte olma ihtimali çok yüksek bence.

Bir çok kısmı metaldi en belirgin metal kısmıda saldırı çemberiydi, zaten orjinal beyblade demedim fakat çok kalitelilerdi özellikle orjinallerine göre daha sağlamlardı. Hatta bazılarının saldırı çemberinin altında ufak kıvılcım çıkarması için çakmak taşına benzer siyah taşlardan vardı, beybladeler birbirlerine çarptığında havaya zıplatıp kıvılcım çıkartmalarını sağlıyordu.

Ben bahsettiğin Beybladeleri anladım ama bulman imkansız gibi.Onlar çocukluğumuzda pazarlara,kırtasiyelere falan geliyordu.Kıvılcım çıkartan türleri de vardı.  :D

Aynen öyle pazarlarda ve kırtasiyelerde olurdu kıvılcım çıkartması için ufak çakmak taşına benzer taşlardan saldırı çemberlerinin altına yada üstüne konuyordu bazılarında, fakat gerçekten orjinallerine göre çok sağlam ve metaldendi. Bir çok orjinal beyblade'i parçaladığım olmuştu. Belirli bir ağırlıkları vardı ve gerçekçi hissettiriyordu.

Dediğin tamamen metalden yapılmış sahte Beybladeleri arkadaşlarımdan duymuştum fakat hiç yakından görme fırsatım olmadı. Satan kimseyi de görmedim.

Özel üretim olarak yapan biri var ama: https://forum.beybladetr.com/beyblade-videolari/tamamen-metal-beyblade/

Çok kaliteli ve sağlam beybladelerdi, bu videoda ki gibi bir şey değil görsel olarak gayet şık ve gerçekçiydi. Lakin sanırım bulmam gerçekten imkansız.
  • 0
  • 0

bladçi

• *
  • Toplam İleti 4885
  • BeyPuan 1384
  • 3 2 1 hazırrrrrrrrrrrr ateş AnadoluBeybladeTakımı
« Yanıtla #5 : Nisan 01, 2021, 03:13:44 »
Yılını hatırlamıyorum ama sağlam 8-9 senesi var 10-15 tl ye almıştım demir değil ama plastikte değil (sadece orta sarı kısmı plastik)  mika gibi bir madde sanırım baya sağlamdı çoğu metali yeniyodu sahte bir metalle kapıştırırken kırldı ama o maçınıda yendi arasına misket ve sahte saldırı çemberlerinden koymuştum ağırlık yapması için üzerinde Takaonun resmi var hala saklarım kenarlarını silikonladım dönderirim arada
  • 0
  • 0

« Yanıtla #6 : Ekim 11, 2022, 20:21:20 »
beybladee olan ilgi epey azalmıştı artık sağda solda beyblade satılmamaya başlamıştı o esnada şans eseri züccaciyenin birinde gördüm 1,5 liraya satıyordu. orijinal beybladelere göre epey küçük ama ağır ve sağlamdı atıcısı da beyblade de daha kaliteliydi. 2 tane almış kardeşimle oynamıştık. beyblade, dönemin televziyon çocuklarının gündeminden uzunca bir süre önce düşmüş olmasına rağmen plastiklerden aldığımız zevkten kat kat fazla eğlenmiştik. kısa süre sonra bu beybladeler de kalmadı. senin dediğin beybladelerdendi ve ben de yeniden beyblade almaya başladığımda aklıma ilk bu gelmişti fakat 2. el satan bile görmedim. türk gençliğinin büyük kaybıdır bu olay.
  • 0
  • 0

Takao

• *
  • Toplam İleti 4782
  • BeyPuan 9892
  • Foruma Hoş Geldiniz
    • Gereksiz Ekran
« Yanıtla #7 : Ekim 16, 2022, 00:17:16 »
Geçenlerde Dolap'ta bahsedilen Beybladelerden birini bulmuştum. Fiyatı biraz pahalı geldiğinden sonra alırım dedim fakat başkası benden önce davranıp almış :(
  • 0
  • 0

bladçi

• *
  • Toplam İleti 4885
  • BeyPuan 1384
  • 3 2 1 hazırrrrrrrrrrrr ateş AnadoluBeybladeTakımı
« Yanıtla #8 : Ekim 16, 2022, 03:53:46 »
Geçenlerde Dolap'ta bahsedilen Beybladelerden birini bulmuştum. Fiyatı biraz pahalı geldiğinden sonra alırım dedim fakat başkası benden önce davranıp almış :(
Bende gördüm aynısı mı bilmiyorum ama 75 TL demişti bana
Yılını hatırlamıyorum ama sağlam 8-9 senesi var 10-15 tl ye almıştım demir değil ama plastikte değil (sadece orta sarı kısmı plastik)  mika gibi bir madde sanırım baya sağlamdı çoğu metali yeniyodu sahte bir metalle kapıştırırken kırldı ama o maçınıda yendi arasına misket ve sahte saldırı çemberlerinden koymuştum ağırlık yapması için üzerinde Takaonun resmi var hala saklarım kenarlarını silikonladım dönderirim arada
Bundan gördüm bende
  • 0
  • 0