Aynı Olması Gereken Parçalar Arası Farklar - Burst

E_Kare

• *
  • Toplam İleti 596
  • BeyPuan 3167
  • .
Bazen tamamen aynı olması gereken parçalar arasında performansı etkileyen ve üretim hatalarından kaynaklanan küçük farklar olabiliyor.

Mesela Revolve, Hold, Volcanic gibi parçalarda ucun serbest dönen kısmı bazı parçalarda daha serbest/sürtünmesiz dönüyor ve bu sayede dönüş süreleri az da olsa daha iyi oluyor. "İyi" yani daha serbest dönen parçaya denk gelmek tamamen şans işi ama.

God chip'lerde genelde A kodlular daha sıkı oluyor ve Beyblade'in daha zor patlamasını sağlıyor. Kod şurada oluyor:
Spoiler

Bendeki Twin Nemesis'in C1 kodlu Chip'i bu, resim bulanık harf/sayı belli olmuyor.
Not: A# kodluların daha sıkı olacağı kesin değil ama diğer kodlulara göre daha olası. Bir Beyblade'deki Chip'in başka bir Beyblade'de aşırı sıkı olduğu durumlar da oluyor, en iyi sonuç için bolca alıp test etmek gerek.
(Hatta bu yüzden Maximum Garuda sadece kendi God Chip'i veya Metal God Chip ile kullaılabiliyor WBO turnavalarında, bazı Chip'lerle çok zor patlıyor).

Birde bazı ürünlerle gelen belli bir parça başka ürünlerden çıkan aynı parçadan farklı olabiliyor:

- Quad Ring Combat Pack'ten çıkan Atomic diğer hasbro Atomic'lerine kıyasla (az farkla) daha iyi dönüş süresine sahip. (Kaynak: https://beyblade.fandom.com/wiki/Performance_Tip_-_Atomic#Differences_in_the_Hasbro_Version )

- Yine Quad Ring'den çıkan Cognite C3 diğer Cognite C3'lerden zor patlıyor (Bunu nerede okuduğumu bulamıyorum şuan ama Beywiki veya WBO'daydı)

- Asteroid Zeutron Z3 başlangıç paketinden çıkan Revolve'lar ortalama Revolve'a kıyasla daha zor patlıyor (internette bu bilgiyi teyit eden birşey bulmadım ama benim aldığım iki Z3'te de Revolve'un yayı beklenenden daha sıkıydı. Normalde Hasbro Revolve'da fark edilecek kadar zayıf yay oluyor, Z3'teki Revolve için geçerli değil bu).

Sizin fark ettiğiniz olması gerekenden iyi/kötü parçalar oldu mu?
  • 1
  • 0

Penguen007

• 👑 Britanya Kralı 👑
  • *
  • Toplam İleti 649
  • BeyPuan 15045
  • 🐧Dövüşmek istiyorum🐧
Ynt: Aynı Olması Gereken Parçalar Arası Farklar - Burst
« Yanıtla #1 : Ekim 22, 2020, 12:22:37 »
Böyle farklar hep olacak. Hatta Beyblade'in spor olmasını isteyen arkadaşların nasıl çözüleceğini düşünmesi gereken bir durum bu.

Ama BeybladeTR arenasında zaten bu farklara önem verecek kadar derin bir rekabet yok...
  • 0
  • 0

E_Kare

• *
  • Toplam İleti 596
  • BeyPuan 3167
  • .
Ynt: Aynı Olması Gereken Parçalar Arası Farklar - Burst
« Yanıtla #2 : Aralık 09, 2020, 19:28:16 »
Mutfak tartısı(?) alıp elimdeki disklerin bi kısmını tarttım...

5 tane 00'ın 3'ü 24,7g civarı, en hafifleri 24,35, en ağırları 25.68!

Kaç tane 0 sıfır olçtüm emin değilim ama; neredeyse hepsi 23,6-23,7g civarı, en hafifleri (ve aralarında tek 23'ten az olan 22.8g), en ağırları (ve tek 24 üstü olan) 24,34g. En ağır olan renkli.

4 tane 10'um var, 23,63, 23,78, 23,80 ve 24,10g ağırlığında. 23,78 ve 24,10'luk olanlar renkli.

7'lerimin yarısı 22,7, diğer yarısı 23,2g civarı. Aralarında 1 tanesi renkli ve 23.1g.

• 0
  • 0