Eskiyince/Aşınınca/Uyanınca Daha Güçlü Olan Parçalar:

E_Kare

• *
  • Toplam İleti 600
  • BeyPuan 3167
  • .
Variable, Evolution, 2D, Mobius,Drift gibi aşınınca "mod" değiştirecek şekilde tasarlanmış parçalar dışında eskiyince güçlenen parçalar da var:

Mesela Ignition ve Hybrid'in plastik uçları aşınmaktan kısalırsa daha dengeli ve iki yöne de karşı daha iyi dönüş süreli oluyorlar.

Şu çizgiye kadar aşınması ideal:
Spoiler

Turnuvalardan ekran görüntüleri:
Spoiler

Spoiler

Bearing ve Xtend+'nın uçları başta biraz sivri, az aşınınca ikisi de daha dengeli oluyor. Yalnız fazla aşınırlarsa ortada sabit dönmek yerine sahayı turlayabiliyorlar.

Volcanic', Hold', 2B ve diğer serbest dönen kısımlı parçalar: Bunlar için genel olarak geçerli bir şey, eskidikçe daha da az sürtünmeyle döner hale geliyor serbest dönen kısımları. 2B durumunda savunması daha iyi oluyor, Volcanic gibi parçalarda dönüş süresi daha iyi oluyor. 

Mesela şu videoda Volcanic' ters dönüşte 0Wall'lu Bearing'i yeniyor:
Spoiler

• 2
  • 0

b2028

• *
  • Toplam İleti 1218
  • BeyPuan 551
  • Hadi kükre L-Drago Destructor!
    • Youtube Kanalım
Ynt: Eskiyince/Aşınınca/Uyanınca Daha Güçlü Olan Parçalar:
« Yanıtla #1 : Mart 02, 2021, 17:26:55 »
E-Kare'den güzel bir konu daha.Teşekkür ederiz çok güzel bilgi.Metal seride de böyle parçalar var mı bildiğın?
  • 0
  • 0

« Yanıtla #2 : Mart 02, 2021, 18:11:34 »
Benim ilkokulumdan kalan hasbro Bing bang pegasusum var.ve ucu biraz aşındı.ama dayanıklılığı çok az ya sebebini biliyormusun.

Benim ilkokulumdan kalan hasbro Bing bang pegasusum var.ve ucu biraz aşındı.ama dayanıklılığı çok az ya sebebini biliyormusun.

7 gün sonra 16 ya gireceğim yani 7-8 yıllık beyblade ama ucu o kadar aşınmadı azıcık aşındı
  • 0
  • 0

b2028

• *
  • Toplam İleti 1218
  • BeyPuan 551
    • Youtube Kanalım
« Yanıtla #3 : Mart 02, 2021, 18:18:22 »
Saldırı tiplerinin dayanıklığı az olur zaten.Çoğu 1 dakikayı göremez dönüş süresinde.
  • 0
  • 0

« Yanıtla #4 : Mart 02, 2021, 18:20:06 »
Ama vidyolardan seyrettim storm pegasus dayanıklılığıda atağıda çok fazla
  • 0
  • 0

E_Kare

• *
  • Toplam İleti 600
  • BeyPuan 3167
  • .
« Yanıtla #5 : Mart 02, 2021, 18:36:10 »
E-Kare'den güzel bir konu daha.Teşekkür ederiz çok güzel bilgi.Metal seride de böyle parçalar var mı bildiğın?

Aklıma şuan gelen:
B: D'nin ucu kullanıldıkça daha çok serbest dönüyor galiba,

RB eskidikçe daha hareketli oluyor, bu iyimi kötü mü karmaya bağlı.

Ewd, W2D ve Eds eskiyince baya güçsüzlesiyor. Daha hareketli oluyorlar ama dönüş süreleri kötüleşiyor. Hatta Eds için "yanında yedek getirmiyceksen turnuvada kullanma" deniyor çabuk eskidiği ve güçsüzleștiği için.

Ama vidyolardan seyrettim storm pegasus dayanıklılığıda atağıda çok fazla

Farklı uçlu storm Beyblade'i olabilir, normalde iyi değil dönüş süresi
  • 0
  • 0

b2028

• *
  • Toplam İleti 1218
  • BeyPuan 551
    • Youtube Kanalım
« Yanıtla #6 : Mart 02, 2021, 18:38:52 »

Aklıma şuan gelen:
B: D'nin ucu kullanıldıkça daha çok serbest dönüyor galiba,

RB eskidikçe daha hareketli oluyor, bu iyimi kötü mü karmaya bağlı.

Ewd, W2D ve Eds eskiyince baya güçsüzlesiyor. Daha hareketli oluyorlar ama dönüş süreleri kötüleşiyor. Hatta Eds için "yanında yedek getirmiyceksen turnuvada kullanma" deniyor çabuk eskidiği ve güçsüzleștiği için.

Farklı uçlu storm Beyblade'i olabilir, normalde iyi değil dönüş süresi
W2D'yi çok severim ama bendeki miladını doldurdu sanırım.Kesinlikle eski gücünde değil.
  • 1
  • 0