Karma Omurga/Performans Ucu - Wolborg 2 + Uriel 2

Takao

• *
  • Toplam İleti 4777
  • BeyPuan 9891
  • Foruma Hoş Geldiniz
    • Gereksiz Ekran
Ynt: Karma Omurga/Performans Ucu - Wolborg 2 + Uriel 2
« Yanıtla #15 : Nisan 15, 2018, 16:41:54 »
Karma yapıldığında artan parçanın olduğu durumlar var ki...

Kerberus'un çekirdeği wolborg ve wolborg 2'nin omurgasına sığyor ama wolborglar Kerberus'a sığmıyor,
Dragoon V2'ye wolborg/kerberus'un çekirdeği takıldığında kendi kauçuk ucu boşta kalıyor,
Driger V2, Voltic Ape gibi sadece 2. sezon dönüş mekanızmalarının (magnacore, HMC vs.) sığdığı omurgalar var, onların dönüş mekanizmasını alıp 1. sezon Beyblade'a takmak mümkün. Öyle olunca omurgalar ve 1. sezon dönüş mekanizmaları boşta kalıyor

Linklediğin videoda çoçuk makasla parça yontuyor :D

Parça artma olayını tekrar düşününce şüphelendim de düzenleyemeden cevap yazmışsın :D Neyse siz bana inanmamaya devam edin. Bunun bir tasarım açığı olduğunu anlamamakta neden diretiyorsunuz anlamadım.
  • 0
  • 0

E_Kare

• *
  • Toplam İleti 596
  • BeyPuan 3167
  • .
« Yanıtla #16 : Nisan 15, 2018, 16:46:24 »
Parça artma olayını tekrar düşününce şüphelendim de düzenleyemeden cevap yazmışsın :D Neyse siz bana inanmamaya devam edin. Bunun bir tasarım açığı olduğunu anlamamakta neden diretiyorsunuz anlamadım.

Tasarım açığı değil demiyorum. Wolborg 1 ve 2'nin çekirdeğinin Dragoon V2'ye sığması da tasarım açığı ama :D

Zorlamadan veya parçaları yontmadan/bükmeden birbirlerine uyuyorlarsa ve Beyblade'ı kırma riski yoksa sorun yok bence.   
  • 0
  • 0

Takao

• *
  • Toplam İleti 4777
  • BeyPuan 9891
  • Foruma Hoş Geldiniz
    • Gereksiz Ekran
« Yanıtla #17 : Nisan 15, 2018, 18:20:21 »
Dedigin duruma gorevli dikkat etmemis olabilir ancak bu onu legal yapmaz. Illegal durumlara ornek vereyim
Bir arkadasimiz seaborg 2 nin altini mermerde oynaya oynaya eriterek kisaltmis ve uzun donen bir beyblade elde etmisti. Orjinal parca uzerinde boyut degistirmisti yani.

Ortada tasarimsal bir acik yok varsa bile bu onu illegal yapmiyor. Dragoon S nin altina baska bir beybladenin ucunu yerlestirdiginde bu onu illegal yapmaz. O yerlestirdigin parcayi makasla ufaltir kucultur o sekilde yerlestirirsen illegal olur.

Wolborg 2 kerberousa uymuyor ama kerberous wolborg 2 ye uyuyor buna diyecek birseyin oldugunu dusunmuyorum turnuvalardaki en gozde kombolardan birisidir. Sonuc olarak artan parcalar olmasina ragmen legal bir kombo cikiyor ortaya.

Ortada uc degistirmek gibi basit bir olay var sadece

Parça yontma olayına ben de karşıyım orada bir sıkıntı yok benim için ama bu tarz olayların hata sonucu oluştuğunu düşünüyorum. Yani Wolborg 2'yi tasarlayan adama gidip sorsan "Sen bunu Uriel 2'nin ucu uyacak şekilde mi tasarladın?" diye, o da sana "hayır" der. Zaten farklı zamanlarda çıkan Beybladeler ve bahsettiğimiz parçalar saldırı çemberi gibi her şeye uysun diye tasarlanmış parçalar değil.
  • 0
  • 0

Emlakçı Oytun

• *
  • Toplam İleti 3255
  • BeyPuan 5700
  • Beyblade Crawlerz Takımı'nın Özgüveni! Durangaaaa!
« Yanıtla #18 : Nisan 15, 2018, 20:47:20 »
Parça yontma olayına ben de karşıyım orada bir sıkıntı yok benim için ama bu tarz olayların hata sonucu oluştuğunu düşünüyorum. Yani Wolborg 2'yi tasarlayan adama gidip sorsan "Sen bunu Uriel 2'nin ucu uyacak şekilde mi tasarladın?" diye, o da sana "hayır" der. Zaten farklı zamanlarda çıkan Beybladeler ve bahsettiğimiz parçalar saldırı çemberi gibi her şeye uysun diye tasarlanmış parçalar değil.
Ona bakarsak her parça yalnızca o Beyblade'e özgü tasarlanıyor. "Bu omurganın performans ucunu şu şu Beyblade'ler de takabilsin, diğerleri takamasın." diye bir çalışma içerisine kimse girmemiştir. Gönül isterdi ki tüm parçalar birbirine uysun, uymayanlar var, Uriel 2'nin performans ucunun Wolborg 2'ye uyması bence yasal bir birleşim. 8)
  • 0
  • 0

Takao

• *
  • Toplam İleti 4777
  • BeyPuan 9891
  • Foruma Hoş Geldiniz
    • Gereksiz Ekran
« Yanıtla #19 : Nisan 15, 2018, 22:58:04 »
Ona bakarsak her parça yalnızca o Beyblade'e özgü tasarlanıyor. "Bu omurganın performans ucunu şu şu Beyblade'ler de takabilsin, diğerleri takamasın." diye bir çalışma içerisine kimse girmemiştir. Gönül isterdi ki tüm parçalar birbirine uysun, uymayanlar var, Uriel 2'nin performans ucunun Wolborg 2'ye uyması bence yasal bir birleşim. 8)

Karma diye bir şey var sonuçta. Tabii ki parçaları değiştirip yeni bir Beyblade oluşturabilirsiniz ama buradaki durum bir istisna. Dikkatli bakarsanız o kırmızı parçanın aslında oraya takılmaması gerektiğini anlarsınız. Tekrar tekrar yazmaktan sıkıldım ama bir daha belirteyim belki anlarsınız. Uriel 2'nin kırmızı ucu omurgaya yerleştiriliyor. Eğer bir karma yapılacaksa bu parçanın uyumlu başka bir omurgaya yerleştirilmesi gerekir ama siz gidip bunu serbest dönen bir ucun yerleştirilmesi için tasarlanmış bir çekirdeğe yerleştiriyorsunuz. Daha ne kadar açık olabilirim bilemiyorum...
  • 0
  • 0

E_Kare

• *
  • Toplam İleti 596
  • BeyPuan 3167
  • .
« Yanıtla #20 : Nisan 15, 2018, 23:13:36 »
Karma diye bir şey var sonuçta. Tabii ki parçaları değiştirip yeni bir Beyblade oluşturabilirsiniz ama buradaki durum bir istisna. Dikkatli bakarsanız o kırmızı parçanın aslında oraya takılmaması gerektiğini anlarsınız. Tekrar tekrar yazmaktan sıkıldım ama bir daha belirteyim belki anlarsınız. Uriel 2'nin kırmızı ucu omurgaya yerleştiriliyor. Eğer bir karma yapılacaksa bu parçanın uyumlu başka bir omurgaya yerleştirilmesi gerekir ama siz gidip bunu serbest dönen bir ucun yerleştirilmesi için tasarlanmış bir çekirdeğe yerleştiriyorsunuz. Daha ne kadar açık olabilirim bilemiyorum...

Wolborg 2'nin çekirdeği baya omurgamsı aslında ...
  • 0
  • 0

Takao

• *
  • Toplam İleti 4777
  • BeyPuan 9891
  • Foruma Hoş Geldiniz
    • Gereksiz Ekran
« Yanıtla #21 : Temmuz 18, 2018, 22:03:53 »
Bugün Beyblade'i yakından inceleme fırsatım oldu. Ayrıntılı fotoğrafına aşağıdan bakabilirsiniz. Sağdaki parçayı soldakine dönüştürmeyi doğru bulmuyorum. Ayrıca kırmızı parça yerinden kolayca çıkabiliyor.

• 0
  • 0

Takao

• *
  • Toplam İleti 4777
  • BeyPuan 9891
  • Foruma Hoş Geldiniz
    • Gereksiz Ekran
« Yanıtla #22 : Temmuz 18, 2018, 23:06:05 »
Herhangi bir illegallik yok dostum.Orjinal parçalar.
Seaborgun performans ucunu ters çevirmekte illegal değil.
Kontrol ettim draciellere 4 top koymakta illegal değil.
Dragoon V2 omurgasına wolborg veya kerberousun performans ucunu yerleştirmek de illegal değil.

İllegal olan şeyler
Beybladelerin altlarını törpülemek(daha uzun dönsün diye ve alttan saldırsın diye)
Beybladelerin performans uçlarında ve orjinal parçalarında diğer yöntemlerle değişiklikler yapmak.
Beybladenin içlerini aksesuar olmayan parçalarla doldurmak(yapıştırıcıyla dolduran var.)

Bende aşağı yukarı tüm beybladeler var.Orjinal hallerini gösterebilirim.
Herhangi bir turnuva olduğunda referans alabilirsiniz bendekileri  :)

Plastik serisi bir turnuva ve katılacağım bir turnuva olduğunda 1.olana ödül olarak beyblade hediye etmeyi düşünüyorum ama tabi ne zaman olacağı ve ne zaman katılabileceğim belli değil.Bu şekilde katılım sayısı da artacaktır.
Yukardaki kurallar resmi kurallardır bu arada.

Nerenin resmi kuralları? Kaynak gösterebilir misin lütfen. WBO'dan bakıp da dememişsindir umarım. Üstteki durumun legal olduğunu gösteren bir kural bilmiyorum ben. Ayrıca fotoğraftaki garipliği fark etmiyor musun? Ayrı dünyaların parçalarıyız biz diyor fotoğraf.

Seaborg olayını burada açmak istemem ama bir Beyblade'in mod değişim özelliği varsa o özellik Beyblade'in kitapçığında yazar ama Seaborg'unkinde yazmıyor.
  • 0
  • 0

Takao

• *
  • Toplam İleti 4777
  • BeyPuan 9891
  • Foruma Hoş Geldiniz
    • Gereksiz Ekran
« Yanıtla #23 : Temmuz 19, 2018, 00:31:44 »
Kitapçıkta yazması gerekmiyor zaten.Driger F nin iç mekanizması sadece Dranzer S ye uyuyor.Tasarımcılar bunu düşünerek üretmediler driger F yi.Kullanıcıların bulduğu birşey.WBO dan daha iyi bir kaynak var da ben mi bilmiyorum :)
Kitapçıklarla oynayacaksak hiç combo yapmaya da gerek yok

https://worldbeyblade.org/universalrules.pdf
http://wiki.worldbeyblade.org/index.php?title=Draciel_F

WBO resmi bir site değil ki. Onların dediğini dinleyip bizim dediğimizi dinlemezsen ayıp edersin. Driger F ve Dranzer S'in içleri benzer parçalar. Biri sivri biri düz. Ağırlık diski değiştirmekten farkı yok bence o olayın.
  • 0
  • 0

Takao

• *
  • Toplam İleti 4777
  • BeyPuan 9891
  • Foruma Hoş Geldiniz
    • Gereksiz Ekran
« Yanıtla #24 : Temmuz 19, 2018, 00:45:52 »
WBO dünyanın en büyük beyblade topluluğu ve dünya çapında turnuva düzenliyorlar.

Attığım linkte yazıyor.

"Spin Gear Bearing Version 2 (Wolborg 2)
 You may insert the rubber tip from Uriel 2’s Grip Change Base into the Spin Gear
 Casings of Wolborg 2."

Bu konuda sadece sen ısrarla kullanılması uygun değil diyorsun :) senden başka görmedim inan ki.
Orjinal parçalar diğerleriyle uyuyorsa veya bir şekilde uyduruyorsan hiçbir sıkıntı yok.

İsterse evrende düzenlesinler resmi değiller sonuçta. Fotoğrafa bakan birinin o parçanın orası için üretilmediğini fark etmesi lazım. WBO inisiyatif alıp kendi turnuvaları için özel bir kural belirlemiş. Biz de öyle kurallar belirleyebiliriz. Bir şekilde uyduruyorsan sıkıntı yok dersen tamamen orijinal parçalarla bu karmayı da yaparsın:
Spoiler
Sakın bana ama parça sayısı değişti deme çünkü senin dediğin karmayı yapınca da bir parça azalıyor. Metal halka ufak da olsa parça sonuçta.

Parçanın orijinal olması bazen yeterli olmuyor. WBO turnuvalarında ve resmi dünya turnuvalarında yasaklanan parçalar var.

Ayrıca üstte yazmayı unutmuşum. Dranzer F'de mod değişimini kullanım kılavuzuna yazan üreticiler Seaborg'a gelince mi kullanıcı keşvetsin demişler? :D
  • 0
  • 0

Emlakçı Oytun

• *
  • Toplam İleti 3255
  • BeyPuan 5700
  • Beyblade Crawlerz Takımı'nın Özgüveni! Durangaaaa!
« Yanıtla #25 : Temmuz 19, 2018, 00:48:50 »
Bence anket yapıp halka görüşünü soralım. 8)
  • 0
  • 0

Takao

• *
  • Toplam İleti 4777
  • BeyPuan 9891
  • Foruma Hoş Geldiniz
    • Gereksiz Ekran
« Yanıtla #26 : Temmuz 19, 2018, 00:52:02 »
Bence anket yapıp halka görüşünü soralım. 8)

Halk sahaya taş atmak serbest olsa dese onu da mı kabul edeceksin :D Böyle tekliflerle gelmeyin bana.
  • 0
  • 0

Takao

• *
  • Toplam İleti 4777
  • BeyPuan 9891
  • Foruma Hoş Geldiniz
    • Gereksiz Ekran
« Yanıtla #27 : Temmuz 19, 2018, 01:12:49 »
Tasarımcılar herşeyi düşünemez.Tasarlayan 100 kişiyse oynayan 1.000.000 kişi
Yeni comboların çıkması kadar doğal birşey olamaz.Örnek verecek olursak kerberousu tasarlayan kişi tek tek bakmıyor bu dragoon v2 yi uyuyor mu wolborg 2 ye uyuyor mu diye.Tamamen kullanıcıların bulduğu birşey.

Plastik serisiyle diğerlerini karşılaştırmamanı dilerim keza çok farklı beybladeler.
Benden çok turnuvaya katılmış sanırsam bir barış vardır bu forumda plastik serisinde.
Türkiyede resmi olarak moşi moşinin yaptığı turnuvalarda legal olan kurallardan biriydi seaborg.
Benim için seaborgun ucu ters olmuş olmamış bir fark yok oynayacağım bir kombo değil.
Ancak bunu yapmak isteyenlerin isteklerini elinden almamak gerekir diye düşünüyorum.
Sonuçta illegal bir durum yok.Plastik serisinde illegal parça kullanmıyorsan tamamiyle özgürsün.

Bu görüşlerim plastiği kapsar ve diğerleri beni bağlamaz diyorsun yani. Sonuç olarak bizim turnuvalarda izin vermiyorum. WBO gibi ben de bunlar kullanılabilir veya bunlar kullanılamaz diyebilirim. O sevdiğin WBO stadyumlara da kısıt getiriyor hatta resmi turnuvalarda olmadığı kadar ama biz çeşit çeşit stadyum kullanıyoruz. Onlara da ama bu stadyum orijinal neden izin vermiyorsunuz diyebiliyor musun? Sizi ikna etmek zorunda da değilim. Bizim site dışında istediğinizi yapın.
  • 0
  • 0

tanerow123

• *
  • Toplam İleti 211
  • BeyPuan 283
« Yanıtla #28 : Temmuz 19, 2018, 02:13:11 »
Bu görüşlerim plastiği kapsar ve diğerleri beni bağlamaz diyorsun yani. Sonuç olarak bizim turnuvalarda izin vermiyorum. WBO gibi ben de bunlar kullanılabilir veya bunlar kullanılamaz diyebilirim. O sevdiğin WBO stadyumlara da kısıt getiriyor hatta resmi turnuvalarda olmadığı kadar ama biz çeşit çeşit stadyum kullanıyoruz. Onlara da ama bu stadyum orijinal neden izin vermiyorsunuz diyebiliyor musun? Sizi ikna etmek zorunda da değilim. Bizim site dışında istediğinizi yapın.

Tabi patron sensin istediğin kuralı belirleyebilirsin bize laf düşmez

Biz sadece normalde olanı söyledik gerisi sana kalmış
  • 0
  • 0