Türkiye'de Satılan Burst Ürünlerinden Yapılabilecek En İyi Bey?

kopur

• **
  • Toplam İleti 80
  • BeyPuan 2
Genelde hafifleyince patlama sıklığı azalıyor (Spread veya Knuckle kullanan bey'ler Heavy ve Gravity kullananlara göre daha az patlıyor genelde mesela)

İstisnalar yok değil ama, örneğin Unicrest'de gayet ağır bi üst, Gravity'de en ağır metal TR'deki ama Unicrest Gravity Survive nadir patlıyor. Önceden 1 parçayla ilgili "bu kesin kolay/zor patlar" denebilir mi bilmiyorum, deneyip görmek gerek.

Doğru, denemek şart. Ben düz mantık düşündüğümden ne kadar ağırsa hareket ettirmesi o kadar zor olur zannetmiştim. Genelde hafifleyince daha az patlamasının sebebi sürtünmeyle mi alakalı ?
  • 0
  • 0

E_Kare

• *
  • Toplam İleti 600
  • BeyPuan 3167
  • .
Doğru, denemek şart. Ben düz mantık düşündüğümden ne kadar ağırsa hareket ettirmesi o kadar zor olur gibi düşünmüştüm. Genelde hafifleyince daha az patlamasının sebebi sürtünmeyle mi alakalı ?
Sürtünmeden olabilir,

belki de şeyin etkisi vardır; (düzgün anlata bilcem inş) Bey dönerken tüm parçalar başta aynı hızda dönüyor. Darbe alınca, ağır olan parçalar daha zor hareket ettiğinden, birbirine direk bitişik olan alt+metal'ın hızı, üst parçanın hızına kıyasla daha az etkileniyor. Yani:

Darbe anında: üst'ün hızındaki değişim > alt+metal'in hızındaki değişim,

ikisinin arasındaki hız değişimin farkı belli bir noktayı aştığında üst parçayı yerinde tutan sistem error veriyor ve burst.
Eğer dediğim gibiyse üst parçanın ağır olması patlama engellemek için iyi, alt+metal'in ağır olması kötü. (Alt ve metal'in ağır olmasının bolca iyi yanı da var tabi; bey'in saha dışına atılması daha zor, daha yavaş hız kaybediyor bey vs...) 
  • 0
  • 0

kopur

• **
  • Toplam İleti 80
  • BeyPuan 2
Sürtünmeden olabilir,

belki de şeyin etkisi vardır; (düzgün anlata bilcem inş) Bey dönerken tüm parçalar başta aynı hızda dönüyor. Darbe alınca, ağır olan parçalar daha zor hareket ettiğinden, birbirine direk bitişik olan alt+metal'ın hızı, üst parçanın hızına kıyasla daha az etkileniyor. Yani:

üst'ün hızındaki değişim > alt+metal'in hızındaki değişim,

ikisinin arasındaki hız değişimin farkı belli bir noktayı aştığında üst parçayı yerinde tutan sistem error veriyor ve burst.
Eğer dediğim gibiyse üst parçanın ağır olması patlama engellemek için iyi, alt+metal'in ağır olması kötü. (Alt ve metal'in ağır olmasının bolca iyi yanı da var tabi; bey'in saha dışına atılması daha zor, daha yavaş hız kaybediyor bey vs...)

Mantıklı, olabilir. O zaman her özelliği gibi beyin ağırlığı da duruma göre oldukça önemli bir hale geliyor.
  • 0
  • 0

bladçi

• *
  • Toplam İleti 4885
  • BeyPuan 1384
  • 3 2 1 hazırrrrrrrrrrrr ateş AnadoluBeybladeTakımı
Sürtünmeden olabilir,

Darbe anında: üst'ün hızındaki değişim > alt+metal'in hızındaki değişim,

Parçalar yapışık olduğundan hepsi aynı hızda dönmezmi çarpışsa bile ???
  • 0
  • 0

E_Kare

• *
  • Toplam İleti 600
  • BeyPuan 3167
  • .

Çarpışmadan sonra yine her parça aynı hızda dönüyo (burst olmazsa),
%100 yapışık değil ama üst parça kalan bey'e,

alt parçadaki şu iki çıkıntı,

üst parçadaki şu yokuşlu yerlere takılıyo.

Beyblade'in burstlemesi için çıkıntının alçalıp kayması gerek veya üst parçanın dönüş yönünün tersinde şiddtli ivmelenmesi gerek. (Alt parçanın içindeki yay engelliyo çıkıntının kaymasını).

Darbe anında ilk üstler çarpışıyor ve bu çarpışma iki bey'i de biraz yavaşlatıyor,
beyleri yavaşlatan kuvvet ilk üstlere etki ediyo, üst'ün yavaşlaması çıkıntı-yokuş sistemine baskı yapıyo, eğer baskı çoksa burst, eğer sistem kaldırabilirse baskıyı bey'in altı da üst'ün yavaşlamasına ayak uyduruyor (tabi bu aniden oluyor).

Benim tahminim bu en azından  :d

• 0
  • 0

Kurenai Shu

• *
  • Toplam İleti 1207
  • BeyPuan 571
  • Spriggan 🔥
Karma Blade yapcam diyelim Beyblade burst app oyunundaki istatistikler yardımcı olurmu yani doğrusudur ?
  • 0
  • 0

E_Kare

• *
  • Toplam İleti 600
  • BeyPuan 3167
  • .
Karma Blade yapcam diyelim Beyblade burst app oyunundaki istatistikler yardımcı olurmu yani doğrusudur ?

Parçalarla ilgili az bi fikrinin olması konusunda biraz yardımı olur da, çok yararlı değil istatistikler
Mesela;
Roktavor (1) Tr'deki en iyi üst olabilir saldırı türleri için, oyunda dayanıklılık türü gibi gözüküyor.
Spryzen S2 oyunda denge türü, gerçekte saldırı türlerinde iyi.
Massive altı oyunda gayet iyi, gerçekte pek de iyi değil.
Unite altı oyunda gayet iyi bir alt saldırı/dayanıklılık için, gerçekte ucunun yan kısmındaki yumuşak plastik eskimekten hafif eriyene kadar pek bi işe yaramayan bi parça, biraz eskidikten sonra savunma türleri için iyi alt.
Xcalius X2 oyunda gözüktüğü kadar iyi değil (X1 her yönden daha iyi).
"Heavy" metali saldırı komboları için gayet iyi bir parça ama oyunda sırf ağırlık artırmaya yarıyor.
Oyundaki "burst" statı tamamen sallama  :D 
vs...

Hani doğru bilgi de var oyunda (Valtryekler ve Xcalius gayet iyi saldırı üstleri, Revolve Survive ve Defense genel iyi altlar, Kerberus ve Unicrest'in savunması iyi, Knuckle ve Gravity OP parçalar vs... )
  • 0
  • 0

Kurenai Shu

• *
  • Toplam İleti 1207
  • BeyPuan 571
  • Spriggan 🔥
Parçalarla ilgili az bi fikrinin olması konusunda biraz yardımı olur da, çok yararlı değil istatistikler
Mesela;
Roktavor (1) Tr'deki en iyi üst olabilir saldırı türleri için, oyunda dayanıklılık türü gibi gözüküyor.
Spryzen S2 oyunda denge türü, gerçekte saldırı türlerinde iyi.
Massive altı oyunda gayet iyi, gerçekte pek de iyi değil.
Unite altı oyunda gayet iyi bir alt saldırı/dayanıklılık için, gerçekte ucunun yan kısmındaki yumuşak plastik eskimekten hafif eriyene kadar pek bi işe yaramayan bi parça, biraz eskidikten sonra savunma türleri için iyi alt.
Xcalius X2 oyunda gözüktüğü kadar iyi değil (X1 her yönden daha iyi).
"Heavy" metali saldırı komboları için gayet iyi bir parça ama oyunda sırf ağırlık artırmaya yarıyor.
Oyundaki "burst" statı tamamen sallama  :D 
vs...

Hani doğru bilgi de var oyunda (Valtryekler ve Xcalius gayet iyi saldırı üstleri, Revolve Survive ve Defense genel iyi altlar, Kerberus ve Unicrest'in savunması iyi, Knuckle ve Gravity OP parçalar vs... )
ben zeutron alicam inş vardır  o hem oyunda guclu hemde izlediğim videolara göre oyuncak olarak da güçlü belli olmaz turnuvaya onlada katilabilirim
  • 1
  • 0

Takao

• *
  • Toplam İleti 4782
  • BeyPuan 9892
  • Foruma Hoş Geldiniz
    • Gereksiz Ekran

Aynı hızda dönüyor ama ortadaki parça üsttekinden ağır olduğundan üsteki hafif parça ortadaki ağır parçaya uymaya çalışıyor. Çarpışma anında üstteki parça uzaklaşmak istiyor fakat ortadaki parça ağır olduğundan Beyblade konumunu korumaya çalışıyor. Beyblade'in konumunu korumaya çalışması da daha büyük bir çarpışmaya sebep oluyor. Şöyle düşün bir cismi çekiçle kırmak istediğinde yumuşak bir zemin yerine sert bir zemine koyarsın çünkü o cisim geriye doğru hareket edip darbeyi yumuşatamaz. Beyblade de ne kadar ağır olursa o kadar az geriye teper. Biraz karışık bir konu :D
  • 0
  • 0

Radek_Eren

• *
  • Toplam İleti 1455
  • BeyPuan 17874
  • Selam.
Konuya biraz baktım. Ve şu karara vardım. Fizik dersinde daha çok şey anlıyorum :D
  • 0
  • 0

E_Kare

• *
  • Toplam İleti 600
  • BeyPuan 3167
  • .
ben zeutron alicam inş vardır  o hem oyunda guclu hemde izlediğim videolara göre oyuncak olarak da güçlü belli olmaz turnuvaya onlada katilabilirim

Zeutron Pelican AVM'deki Armağan'da vardı.
  • 0
  • 0

Kurenai Shu

• *
  • Toplam İleti 1207
  • BeyPuan 571
  • Spriggan 🔥
Zeutron Pelican AVM'deki Armağan'da vardı.
ben can parka bı bakım belki oradaki toyzshopta vardır olmassa pelicana geçerim
  • 0
  • 0

bladçi

• *
  • Toplam İleti 4885
  • BeyPuan 1384
  • 3 2 1 hazırrrrrrrrrrrr ateş AnadoluBeybladeTakımı
Konuya biraz baktım. Ve şu karara vardım. Fizik dersinde daha çok şey anlıyorum :D
Hahaha ;D
Bu gün Fizikte Çembersel Hareketi işledik yanlış anlamadıysam Açısal Sürat ve Çizgisel Sürat diye iki şey var mesela Beyblade den örnek verirsek bütün parçalar aynı doğrultuda olduğu için Açısal hızları eşit ama üstteki parça daha büyük daha çok yol alıyor ve daha hızlı olması gerekiyor ama alttaki parçanın ise ucu daha küçük olduğu için yavaş dönüyor yanlışım varsa lütfen biri düzeltsin
  • 0
  • 0

Takao

• *
  • Toplam İleti 4782
  • BeyPuan 9892
  • Foruma Hoş Geldiniz
    • Gereksiz Ekran
Hahaha ;D
Bu gün Fizikte Çembersel Hareketi işledik yanlış anlamadıysam Açısal Sürat ve Çizgisel Sürat diye iki şey var mesela Beyblade den örnek verirsek bütün parçalar aynı doğrultuda olduğu için Çizgisel hızları eşit ama üstteki parça daha büyük daha çok yol alıyor ve daha hızlı olması gerekiyor ama alttaki parçanın ise ucu daha küçük olduğu için yavaş dönüyor yanlışım varsa lütfen biri düzeltsin

Doğru diyorsun. Merkeze yakın olan noktanın çizgisel hızı az, uzak olan noktanın çizgisel hızı ise fazla. Mesela Dünya'nın ekseni etrafındaki çizgisel dönüş hızı ekvatordan kutuplara gidildikçe azalır.
  • 0
  • 0

E_Kare

• *
  • Toplam İleti 600
  • BeyPuan 3167
  • .
İyi saldırı tür üstler şimdilik şunlar gibi gözüküyor: (yanında (-) olanlar bende yok)
Valtryek, Valtryek V2, Roktavor, Spryzen S2, İfritor I2, Xcalius, Xcalius X2(-), Zeutron Z2 (?), Roktavor R2(?) ve Odax O2 (-).

Saldırı türleri için uygun altlar da:
Zephyr, Accel, Blow, Xtreme, Variable, Jaggy, Hold (-), Impact (-)

En iyi üst'ler: Valtryek, Roktavor
Valtryek saldırı türü olarak çok iyi olmasının yanında dayanıklılık türlerinde de iyi.
Roktavor saf saldırı bakımından en güçlü üst.

Gayet iyiler: Spryzen S2, Xcalius, Valtryek V2
Spryzen S2 rakibi dışarı atma konusunda en iyi saldırı üstü olabilir, dayanıklılık bakımından da iyi.
Xcalius saldırı bakımından Roktavor kadar iyi ama dönüş süresi en kötü olan üst olabilir, dengesiz olduğu için beyblade'in hareketini de bozabiliyor.
Valtryek V2 gayet iyi üst; dengeli, dönüş süresi kötü değil, burst ettirme ve dışarı atma konusunda başarılı. Sadece Rpktavor'a kıyasla biraz zayıf kalıyor.

Kullanılabilir:
Xcalius X2, Zeutron Z2, Roktavor R2, İfritor İ2
Zeutron Z2, Roktavor R2 ve İfritor listedeki diğer üstlere göre saldırı bakımından güçsüz kalıyor ama hepsinin dönüş süresi gayet iyi. Zephyr veya Accel'le Z2 ve R2 Defense/Press/Neddle/Claw kullanan çoğu beyblade'den uzun dönüyor.

Xcalius X2 bu alt listedeki saldırı bakımından en güçlü üst ama X1'den bile daha dengesiz ve tam X1 kadar güçlü değil.

Odax O2'yle ilgili pek birşey bilmiyorum.

En iyi altlar: Zephyr, Xtreme, Variable
Zephyr uzun süre dönebiliyor ayrıca hızlı ve kontrollu hareket ediyor.
Xtreme ve Variable uzun süre dönemese de, bu altları kullanan beyblade'lerin darbeleri daha kuvvetli oluyor Zephyr'i kullananlara göre.

Gayet iyi:
Accel; Zephyr kadar uzun dönebiliyor ama daha yavaş hareket ediyor.
Hold; En hızlı hareket eden ama en kontrolsüz alt.
Kullanılabilir:
Impact: Düzgün sliding shot'la atılsa bile 1-2 kez ortadan geçip sonra sahanın dış sınırına yakın daire çizimeye başlıyor, maçın ilk anlarında Xtreme kadar güçlü ama sonradan hareketi bozulduğu için çok birşey yapamıyor.
Blow, Jaggy
Blow, Accel'in de daha yavaş hali.
Jaggy, Zephyr'e göre her yönden daha zayıf; dönüş süresi biraz daha kısa ve harketleri daha yavaş ve kontrolsüz. Yinede Zephyr yoksa kullanılabilir.   

• 0
  • 0