En Son Okuduğunuz Kitap?

Bushra

• *
  • Toplam İleti 361
  • BeyPuan 431
  • 💎
Ynt: En Son Okuduğunuz Kitap?
« Yanıtla #15 : Mart 24, 2019, 23:33:15 »
Son cevabımdan sonra okuduklarım:
Bir Çöküşün Öyküsü - Stefan Zweig
Gölün Dibindeki Ev - Josh Malerman
Zaman Makinesi - H. G. Wells
Zamanın Efendisi Hugo Cabret ve Buluşu - Brian Selznick

Zamanın Efendisi Hugo Cabret ve Buluşu'nu hepinize öneririm. Kalın bir kitap, ancak yarısı yazara ait çizimlerle dolu. Olayların bir kısmı resimle bir kısmı yazıyla anlatılıyor. Hatta "Hugo" ismiyle filmi de varmış. Onu izlemedim. Düzenli okuma alışkanlığınız yoksa okumayı sevdirir. İki saatlik bir kitap. Bayıldım ben  :)

Şu an Hayvan Mezarlığı'nı okuyorum. Filmini yeniden çekmişler. Çok yakında vizyona girecek. Önden okuyayım dedim. Daha yarısında bile değilim ama korkuyu seven biri olarak King en sevdiğim yazarlardan biri olacak gibi görünüyor. Çok güzel gidiyor.  ::)
  • 0
  • 0

Zenkuro Kurogan

« Yanıtla #16 : Mart 26, 2019, 20:08:35 »
Bahar Tanrıçası 'nı okudum en son, kitap baya güzeldi. Bir ölümünün Tanrının ruhuna (Persephone) girmesini anlatıyor.
  • 0
  • 0

Daichi

• *
  • Toplam İleti 2567
  • BeyPuan 9994
« Yanıtla #17 : Mart 27, 2019, 00:44:59 »
Şuanda okuduğum kitap uyumsuz filminde var belki duymuşsunuzdur
  • 0
  • 0

Zenkuro Kurogan

« Yanıtla #18 : Mart 27, 2019, 21:35:36 »
Uyumsuzu okurken bu iletiyi görmem peki :D @Daichi  Uyumsuz'un serisini bir arkadaşımdan okuyorum.
  • 0
  • 0

Daichi

• *
  • Toplam İleti 2567
  • BeyPuan 9994
« Yanıtla #19 : Mart 28, 2019, 00:16:58 »
@Daichi  Uyumsuz'un serisini bir arkadaşımdan okuyorum.
Bende aynı şekil  ;D
  • 0
  • 0

Zenkuro Kurogan

« Yanıtla #20 : Mart 28, 2019, 21:47:44 »
Bende aynı şekil  ;D
Ona başlamadan önce İlluminae'ye başlasam mı ki?
  • 0
  • 0

Ardivas

• Toplam İleti 1366
  • BeyPuan 232
  • #The powers in my hand#
« Yanıtla #21 : Mart 30, 2019, 20:17:35 »
Son cevabımdan sonra okuduklarım:
Bir Çöküşün Öyküsü - Stefan Zweig
Gölün Dibindeki Ev - Josh Malerman
Zaman Makinesi - H. G. Wells
Zamanın Efendisi Hugo Cabret ve Buluşu - Brian Selznick

Zamanın Efendisi Hugo Cabret ve Buluşu'nu hepinize öneririm. Kalın bir kitap, ancak yarısı yazara ait çizimlerle dolu. Olayların bir kısmı resimle bir kısmı yazıyla anlatılıyor. Hatta "Hugo" ismiyle filmi de varmış. Onu izlemedim. Düzenli okuma alışkanlığınız yoksa okumayı sevdirir. İki saatlik bir kitap. Bayıldım ben  :)

Şu an Hayvan Mezarlığı'nı okuyorum. Filmini yeniden çekmişler. Çok yakında vizyona girecek. Önden okuyayım dedim. Daha yarısında bile değilim ama korkuyu seven biri olarak King en sevdiğim yazarlardan biri olacak gibi görünüyor. Çok güzel gidiyor.  ::)
konusunu çok sevdim kitabın proje ödevim bitince direk onu okuyacağım    stefan zweig in santraç kitabıda güzel king zaten genelde böyle konularla ilgili yazıyormuş   kitaplarını okumadım ama duyduklarıma göre kurguları güzel 

kitaplardan bahsetmişken Orhan Kemal okuyan varmı ya bana acilen kitap özeti lazim  sizden rica ediyorum  internet linki de atabilirsin uzun olması gerekiyorda  (size tüm iyi duaları edicem )
  • 0
  • 0

Bushra

• *
  • Toplam İleti 361
  • BeyPuan 431
  • 💎
« Yanıtla #22 : Ağustos 06, 2019, 20:43:03 »
Ohooo ben yokken bu konu çok ıssız kalmış  :D
Son gönderimde Hayvan Mezarlığı'nı okuduğumu belirtmiştim. Bayılarak okudum, ancak filmi izlemeye gitmedim. Neden bilmem  :( O günden bu güne okuduklarım:

Carol Gömülmeden - Josh Malerman
Üç Örnek Öykü ve Bir Önsöz - Miguel de Unamuno
Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı - J.K. Rowling
Uzun Hikâye - Mustafa Kutlu
Oblomov - Ivan Gonçarov

Harry Potter serisinde şu ana kadar en beğendiğim kitap beşincisi oldu. Bu aralar bolca okumaya çalışıyorum. Bilgisayarı açmaya üşenmezsem sık sık gelip bahsederim umarım.  :)

• 0
  • 0

Radek_Eren

• *
  • Toplam İleti 1455
  • BeyPuan 17874
  • Selam.
« Yanıtla #23 : Ağustos 06, 2019, 21:33:29 »
Harry Potter serisinde şu ana kadar en beğendiğim kitap beşincisi oldu. Bu aralar bolca okumaya çalışıyorum. Bilgisayarı açmaya üşenmezsem sık sık gelip bahsederim umarım.  :)
Benim en sevmediğim HP kitabi o oldu. Filmini daha iyi bulduğum tek kitap Zümrüdüanka Yoldaşlığı oldu. Ama Sirius'un Kreacher ile atışmaları komikti :D Filmde de olsaydı keşke.
  • 0
  • 0

Bushra

• *
  • Toplam İleti 361
  • BeyPuan 431
  • 💎
« Yanıtla #24 : Ağustos 06, 2019, 22:18:41 »
Benim en sevmediğim HP kitabi o oldu. Filmini daha iyi bulduğum tek kitap Zümrüdüanka Yoldaşlığı oldu. Ama Sirius'un Kreacher ile atışmaları komikti :D Filmde de olsaydı keşke.

Filmi izlemedim. Genellikle okumak istediğim romanların filmini izlememeye gayret ederim. Tabi böyle bir seride spoiler yememek çok zor. Her yerde bir şeyler çıkıyor karşıma. Tüm seriyi kimlerin öldüğünü bilerek okuyorum maalesef.
  • 0
  • 0

Bushra

• *
  • Toplam İleti 361
  • BeyPuan 431
  • 💎
« Yanıtla #25 : Ağustos 16, 2019, 10:33:33 »
Kendi kendime eğleştiğim konuma son okuduklarımdan bahsetmek istiyorum. ;D

Kitabın ismi "Yüce Tanrı Pan". Yazarı Arthur Machen modern korku edebiyatının ve gotik bilim-kurgunun öncüsü. Kitapta bir korku unsuru olarak kır veya orman tanrısı olarak bildiğimiz Pan kullanılmış. Biraz araştırdım neden Pan diye. Çünkü Pan'ı sempatik bir tanrı olarak biliyordum. Halbuki kendisi aşık olduğu perileri kovalayıp korkutuyormuş.  :D Hatta panik atak hastalığının isminin Pan'dan geldiğini öğrendim bu süreçte. Ardından da pek çok korku kitabında Pan'a veya keçiye benzer tiplemelerin bir korku unsuru olarak kullanılmasının (cehennem zebanisi dahil) Arthur Machen'in yazmış olduğu bu kitapla ilgisi olabileceğini, bütün korku aleminin onun bu kurgusundan etkilendiğini düşünüyorum. Korku sevenlere öneririm. Sadece 77 sayfa. Aynısını evde kullanıyorum. Bir de "Pan'ın Labirenti" filmi bu kitaptan esinlenerek çekilmiş. İzleme listeme ekledim.

İkinci kitabım Josh Malerman'ın "Teftiş" kitabı. Yazarın her kitabını çevirisi yapıldıkça okuyorum. Ancak beni hayal kırıklığına uğrattı; ona ceza olarak kitabından bahsetmeyeceğim.  :D :D
  • 1
  • 0

Shukurenai72

• *
  • Toplam İleti 415
  • BeyPuan 930
« Yanıtla #26 : Mayıs 04, 2020, 04:13:25 »
Gölgelerin efendisi 8 : Clonmel'in kralları
------------------------------------------------------------------
14 kitaplık seri fantastik kategoride yer alırken, Harry Potter serilerinin tadını aratmayan bi kitap olduğunu söyleyenler var. Henüz Harry Potter'i okumadığımdan, ben kendimce bi yorum katamayacağım. Ama genel olarak seri sizi diğer kitabını okumaya sürüklüyor. Ben şuan 9. Kitabındayım fakat seriyi 14 kitaplık seriyi tamamlamama 2 kitap kaldı, onlar: son çıkan ve Türkçe'si yeni çevrilmiş olan 14.kitap,ve kaybettiğim 10.kitap onlarlaa beraber 14 kitaplık seri tamamlanacak ve bende seriyi bitirecem. Fantastik okumayı seven arkadaşlar varsa, öneririm.
  • 0
  • 0

Ardivas

• Toplam İleti 1366
  • BeyPuan 232
« Yanıtla #27 : Ocak 30, 2021, 10:52:15 »
Francis Scott Fitzgerald -Muhtesem Gutsby.
Çevirisi sende kaynaklı mı bilmesem de  başlarda  okumakta zorlansamda beni içine alan kitaplardan biri.

Bungou stray dogs animesinden sonra içimde  okuma hissiyatı geliyor mangaka ölmüş yazarları birleştirmek için böyle bir veren oluşturmuş   
 Mesela Fransız in gücü muhteşem Fitzgerald Fyodor dostoyevski suç ve ceza mark Twain Tom savyer Edgar alan poe John Steinbeck-gazab üzümleri gibi bir çok yazar ve hikayeleri gücü olan muhteşem bir doğa üstü güç animesi izlemenizi oneririm

Charles Dickens-İki şehrin hikayesi. 

Bir tarih romanını seveceğini hiç dusunmemistim Fransız ihtilalinin temelleri ni konu alan bu kitap en sevdiğim ve okumaktan zevk aldığım kitaplardan birisi okuyabilmek için yatağın altında fenerle okudum okadar iyi

• 0
  • 0

Ardivas

• Toplam İleti 1366
  • BeyPuan 232
« Yanıtla #28 : Ocak 30, 2021, 10:55:02 »
Kendi kendime eğleştiğim konuma son okuduklarımdan bahsetmek istiyorum. ;D

Kitabın ismi "Yüce Tanrı Pan". Yazarı Arthur Machen modern korku edebiyatının ve gotik bilim-kurgunun öncüsü. Kitapta bir korku unsuru olarak kır veya orman tanrısı olarak bildiğimiz Pan kullanılmış. Biraz araştırdım neden Pan diye. Çünkü Pan'ı sempatik bir tanrı olarak biliyordum. Halbuki kendisi aşık olduğu perileri kovalayıp korkutuyormuş.  :D Hatta panik atak hastalığının isminin Pan'dan geldiğini öğrendim bu süreçte. Ardından da pek çok korku kitabında Pan'a veya keçiye benzer tiplemelerin bir korku unsuru olarak kullanılmasının (cehennem zebanisi dahil) Arthur Machen'in yazmış olduğu bu kitapla ilgisi olabileceğini, bütün korku aleminin onun bu kurgusundan etkilendiğini düşünüyorum. Korku sevenlere öneririm. Sadece 77 sayfa. Aynısını evde kullanıyorum. Bir de "Pan'ın Labirenti" filmi bu kitaptan esinlenerek çekilmiş. İzleme listeme ekledim.

İkinci kitabım Josh Malerman'ın "Teftiş" kitabı. Yazarın her kitabını çevirisi yapıldıkça okuyorum. Ancak beni hayal kırıklığına uğrattı; ona ceza olarak kitabından bahsetmeyeceğim.  :D :D
Çünkü sen bir kitap kurdusun. Çok normal   olan olayını çok sevdim tatlı  buldum nedense ama sen korku diyorsun eğer alırsam suç ve cezadan sonra onu okuyacağım merak ettim 
  • 0
  • 0

Radek_Eren

• *
  • Toplam İleti 1455
  • BeyPuan 17874
  • Selam.
« Yanıtla #29 : Mayıs 27, 2021, 15:05:29 »
Harry Potter serisine yeniden başladım. 2-3 gün önce Ateş Kadehi kitabını bitirdim. Amacım YKS'ye kadar 6.kitaba kadar bitirmek :D
  • 0
  • 0