Yıl Sonu Beyblade Turnuvası

E_Kare

• *
  • Toplam İleti 600
  • BeyPuan 3167
  • .
Yıl Sonu Beyblade Turnuvası
« : Aralık 12, 2017, 13:33:17 »
***Sonuçlar:***

Bakuten Shoot:
1. Emlakçı Oytun
2. E_Kare
3. Dog+
4. HBK
5. DekuTurk, DjQubi, Keyzi, Zelos (forum dışından hepsi)
9. BowserZeki

MFB:
1. Dog+
2. E^2
3. Emlakçı Oytun, HBK (berabere kaldılar)

Burst:
1. Dog+
2. Emlakçı Oytun
3. E^2
4. HBK
*********************************************************************************************

Selamlar herkese,

Metaller, Burst ve Plastikler için Beyblade turnuvaları düzenliyorum...
Katılmak veya izlemeye gelmek bedava
(30 Aralık 2017 saat öğlen 12'de başlıyor - İstanbul, Maslak - Katılmak isteyenler yorum yazsın - Detaylar aşağıda)

Nerde, Ne zaman?

30 Aralık'ta, Daruşafaka Metro istasyonuna yürüyerek 15Dk uzaklıkta (aşağıda google maps linki var).
Evin kapıları sabah 10'dan itibaren yarışmacılara açık, 12 gibi turnuva maçlarına başlamaya çalışacağız.
Turnuva bir apartmanda olacak. Bu mekanda düzenlediğimiz ilk etkinlik değil bu, daha önce 20+ kişinin geldiği video oyun turnuvası düzenledik. Sığarız yani.

Kim, Niye?

Arkadaşlarla yılda 3-4 Super Smash Bros. (WiiU'da oynanan dövüş oyunu) turnuvası düzenliyoruz, hazır bir etkinlik planlamışken yanında Beyblade turnuvaları olsun istedim. 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ve Kurallar:

Genel:

Turnuvada kullanılan Beyblade'lerin orijinal olması gerekiyor. Sonokong, Takara Tomy veya Hasbro'nun ürettiği Beyblade'ler kullanılabilir.

Beyblade maçlarında 3 puan toplayan seti kazanır ve üst tura ilerler. Rakibi dışarı atmak ve rakip durduğunda hala dönüyor olmak 1 puan kazandırır. (Sadece Burst Beyblade'lerinde:) Eğer rakibi "Burst" ettirebilirseniz 2 puan kazanırsınız.

Beyblade'ler fırlatılırken "3,2,1, hazır, ateş" diye iki yarışmacı aynı anda geri sayım yapar. "Ateş" komutunda fırlatılmalıdır Beyblade'ler. Eğer 1 hatalı (erken veya geç) atış yaparsanız atış tekrar edilir, ikinci hatalı atışınızda puan kaybedersiniz.

Eğer fırlatma anında atıcınızda sorun çıktığını hissederseniz, bunu rakip ve hakeme atışı yapar yapmaz belirtip "atış tekrarı" talep edebilirsiniz. Eğer Beyblade'iniz rakibe değmeden dışarı çıkarsa da tekrar talep edebilirsiniz. "Tekrar" talep eden yarışmacı 1 hatalı atış yaptı sayılır (ikinci kez "tekrar" talep etmek veya "tekrar" talep ettikten sonra hatalı atış yapmak rakibinize 1 puan kazandırır yani).

Özel Durumlar/İstisnalar:

Eğer iki Beyblade aynı anda durur/saha dışına çıkarsa maç berabere biter, iki oyuncu da puan almaz.

Rakip Beyblade durduktan sonra sizin Beyblade'inizin kendi etrafında en az 360° (1 tam tur) dönmesi gerekir, yoksa maç berabere sayılır.

Beyblade'lerden birinin durduğu veya saha dışına çıktığı an diğer Beyblade "Burst"ler ise, Burst'leyen Beyblade kaybetmiş sayılır, diğer Beyblade'in sahibi 2 puan alır.

Eğer Beyblade'lerden biri sahadaki çukurlardan birine düşüp geri sahanın içine sekerse maç devam eder. Çukurun içinde dönmeye devam ederse, saha dışına atılmış sayılır ve kaybeder.

Burst:

Bu etkinlikte sadece "Burst" serisinden Beyblade'ler kullanılabilir. Kendi Beyblade'inizle gelebilir veya bizden turnuvada kullanmalık Beyblade ödünç alabilirsiniz (katılımcı sayısı çok fazla, mesela 16+, olursa herkese ayıracak Beyblade'imiz olmaz, o yüzden kendi Beyblade'inizi getirmeniz tercih edilir)

MFB/Metaller:

Bu etkinlikte sadece "MFB" serisinden Beyblade'ler kullanılabilir. Kendi Beyblade'inizle gelebilir veya bizden turnuvada kullanmalık Beyblade ödünç alabilirsiniz (kendi Beyblade'inizi getirmeniz tercih edilir yinede)

Plastikler/Bakuten Shoot:

Plastik serisinden Beyblade'lerle katılabilirsiniz. Kendi Beyblade'inizi getirmeniz gerekecek bu etkinlik için.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kullanılacak Sahalar:

Burst:
Takara Tomy Burst Sahası:
Spoiler

Metaller:
Spoiler

Plastikler içinse:
Spoiler

(Not: Bu saha oldukça eski ve şekli diğer sahalar kadar hoş değil, belki metal veya burst sahasını plastikler için de kullanırız)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Metrodan nasıl yürünür:

Daruşafaka Metro'dan Acıbadem hastanesinin giriş katına çıkıp, ana kapıdan çıkarak şu yolu takip edebilirsiniz

Full Adres: Darüşşafaka Mahallesi, Ilıca Sk. No. 12, Hukukcular sitesi, Özçınar apartmanı Daire 4, 34457 Sarıyer/İstanbul
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Turnuva Ödülleri:

Forumdan bağımsız bir etkinlik, beypuan ödülleri olmayacak o yüzden sanırım.

Mekanda kavanoz/kutularımız olacak, isteyen istediği etkinliğin kutusuna 5-10TL bırakabilir, ilk 3'e girenler arasında bölüşülecek biriken para. ( Şu ana kadar ki etkinliklerimizde hep boş kaldı kutular :D ödül yok desem çok yalan olmaz  )

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Erken elenenlerin, izlemeye gelenlerin veya maçını bekleyenlerin sıkılmaması için:

Nintendo Switch, Wii ve N64 konsolları ayrıca SSB Brawl, Mario Kart, USF2 Switch, Pokken DX ve Arms gibi oyunlar bulunacak mekanda.

(Başka konsol + oyun getirmek isteyen olursa seviniriz)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Katılmak isteyen yorumlara yazabilir hangi etkinliklere katılacaklarını, ben eklerim etkinlik sayfasına.
Etkinlik sayfası: https://smash.gg/tournament/smash-tr-ys-2017-smash-bros-ve-beyblade-turnuvas/details

Facbook'ta etkinlik: https://www.facebook.com/events/902325109917403/
  • 0
  • 0

Takao

• *
  • Toplam İleti 4782
  • BeyPuan 9892
  • Foruma Hoş Geldiniz
    • Gereksiz Ekran
Ynt: Yıl Sonu Beyblade Turnuvası
« Yanıtla #1 : Aralık 12, 2017, 13:40:48 »
Güzel bir etkinlik olacağa benziyor. O gün müsait olursam gelmeye çalışacağım. Şimdilik kesin bir şey demeyeyim.
  • 0
  • 0

HBK(KAİ)

• *
  • Toplam İleti 48
  • BeyPuan 593
  • Beyblade Crawlerz Takımı'nın Gücü !
« Yanıtla #2 : Aralık 12, 2017, 13:47:04 »
Ben hiwatari kaan (HBK) istanbul 2.si olarak bu turnuvaya katılıcam
  • 0
  • 0

HBK(KAİ)

• *
  • Toplam İleti 48
  • BeyPuan 593
  • Beyblade Crawlerz Takımı'nın Gücü !
« Yanıtla #4 : Aralık 12, 2017, 15:23:31 »
Burst hariç 2sinde varım
  • 0
  • 0

Kai Hiwatari

• *
  • Toplam İleti 4281
  • BeyPuan 966
    • Beyblade Türkiye İnstagram
« Yanıtla #5 : Aralık 12, 2017, 17:45:46 »
Yine bir sürü işim var, okulda yılbaşı çekilişine falan katıldım gezi de olacak, boş olursam gelirim.
  • 0
  • 0

Daichi

• *
  • Toplam İleti 2567
  • BeyPuan 9994
« Yanıtla #6 : Aralık 12, 2017, 18:22:28 »
O canlı yayındaki BFChickenGamers deki berk değilmi?
  • 0
  • 0

Daichi

• *
  • Toplam İleti 2567
  • BeyPuan 9994
« Yanıtla #8 : Aralık 12, 2017, 18:46:09 »

Evet o, Ankara'dan geliyo arada bizim Smash turnuvalarına
Vay be turnuva için youtuber istanbula geliyor demek :D Tanışmayı çok isterdim
  • 0
  • 0

PLA

• Phoenix #
  • *
  • Toplam İleti 219
  • BeyPuan 191
  • Arkamda bırakacağım tek gerçek PLA
« Yanıtla #9 : Aralık 12, 2017, 20:24:58 »
Sponsorum olsa bende katılırdım :P Şaka bi yana turnuvalar gerçekten keyifli ve dostlukları pekiştiren etkinlik. Umarım turnuvalara katılımcı sayısı artar.

Turnuvaları düzenleyen arkadaşları ayrıca tebrik ederim
  • 0
  • 0

tanerow123

• *
  • Toplam İleti 211
  • BeyPuan 283
« Yanıtla #10 : Aralık 12, 2017, 23:49:59 »
Tebrikler dostum güzel düşünmüşsün.

Askerde olmayacak olsam kesin katılırdım plastik için.

Plastikte tierları bildiğin için kazanacağını düşünüyorum :)

Özellikle seninle olan alışverişimizlerden yapabileceğin kombolar çok iyi olacak :)

Bir de plastik için seçilen saha turnuvalarda gördüğüm saha tiplerinden farklı sanki metal için seçilmiş saha plastik için daha uygun?

• 0
  • 0

E_Kare

• *
  • Toplam İleti 600
  • BeyPuan 3167
  • .
« Yanıtla #11 : Aralık 13, 2017, 00:02:29 »
Tebrikler dostum güzel düşünmüşsün.

Askerde olmayacak olsam kesin katılırdım plastik için.

Plastikte tierları bildiğin için kazanacağını düşünüyorum :)

Özellikle seninle olan alışverişimizlerden yapabileceğin kombolar çok iyi olacak :)

Bir de plastik için seçilen saha turnuvalarda gördüğüm saha tiplerinden farklı sanki metal için seçilmiş saha plastik için daha uygun?

MFB dışında çok emin olamıyorum kazanacağımdan, yıllardan sonra ilk kez plastik kullanıyor olcam sonuçta...

Bende düşünmedim değil metal veya burst sahasını plastiklerle kullanmayı, belki öyle yaparız.
  • 0
  • 0

Emlakçı Oytun

• *
  • Toplam İleti 3256
  • BeyPuan 5700
  • Beyblade Crawlerz Takımı'nın Özgüveni! Durangaaaa!
« Yanıtla #12 : Aralık 13, 2017, 00:58:59 »
Dostum turnuva düşüncesi çok iyi olmuş. Ben de kesin geliyorum. 12:00 biraz erken olmuş sanki; ancak sanırım Beyblade turnuvasından sonra şu video oyunlu turnuvalarınız olacak 8) İple çekiyorum. Bu arada küçük katılımcılar da olacağı için Söğütlüçeşme metrobüs ya da Gayrettepe metro durağında buluşup birlikte gitme planı oluşturabiliriz. Ertuğrul İTÜ'de olacağı için (evine dönmezse Yılbaşı nedeniyle) sanırım turnuva yerine en yakın o :D
  • 0
  • 0

E_Kare

• *
  • Toplam İleti 600
  • BeyPuan 3167
  • .
« Yanıtla #13 : Aralık 13, 2017, 01:15:11 »
Dostum turnuva düşüncesi çok iyi olmuş. Ben de kesin geliyorum. 12:00 biraz erken olmuş sanki; ancak sanırım Beyblade turnuvasından sonra şu video oyunlu turnuvalarınız olacak 8) İple çekiyorum. Bu arada küçük katılımcılar da olacağı için Söğütlüçeşme metrobüs ya da Gayrettepe metro durağında buluşup birlikte gitme planı oluşturabiliriz. Ertuğrul İTÜ'de olacağı için (evine dönmezse Yılbaşı nedeniyle) sanırım turnuva yerine en yakın o :D

Birlikte gelme planı iyi olur evet, ben de Daruşafakka Metro çıkışında karşılıyabilirim birlikte geleneri, apartmanı bulmanız daha kolay olur

Yılbaşına yakın diye bide geç bitmesini istemedim etkinliğin, o gün aile/arkadaşlarla planları olanlar olabilir
  • 0
  • 0

Emlakçı Oytun

• *
  • Toplam İleti 3256
  • BeyPuan 5700
  • Beyblade Crawlerz Takımı'nın Özgüveni! Durangaaaa!
« Yanıtla #14 : Aralık 13, 2017, 01:24:49 »
Birlikte gelme planı iyi olur evet, ben de Daruşafakka Metro çıkışında karşılıyabilirim birlikte geleneri, apartmanı bulmanız daha kolay olur
Yılbaşına yakın diye bide geç bitmesini istemedim etkinliğin, o gün aile/arkadaşlarla planları olanlar olabilir
Bizden sonra başka turnuva da olacak mı? 8)
  • 0
  • 0