Şampiyon Beybladeci Penguen007 Antrenmanda

Penguen007

• 👑 Britanya Kralı 👑
  • *
  • Toplam İleti 670
  • BeyPuan 15047
  • 🐧Dövüşmek istiyorum🐧
Şampiyon Beybladeci Penguen007 Antrenmanda
« : Kasım 16, 2020, 16:58:47 »
39. BeybladeTR turnuvasına önceki turnuvanın Şampiyonu olarak gideceğim  8)

Ne kadar çok kişi gelirse o kadar iyi olacak. Hiç olmadığım kadar hazırım!

• 1
  • 0

PLA

• Phoenix #
  • *
  • Toplam İleti 219
  • BeyPuan 191
  • Arkamda bırakacağım tek gerçek PLA
Ynt: Şampiyon Beybladeci Penguen007 Antrenmanda
« Yanıtla #1 : Kasım 16, 2020, 17:03:19 »
39. BeybladeTR turnuvasına önceki turnuvanın Şampiyonu olarak gideceğim  8)

Ne kadar çok kişi gelirse o kadar iyi olacak. Hiç olmadığım kadar hazırım!

Siyah kuşak mısın birader yakıyorsun ortalığı :) Umarım şampiyonluk serüvenine bir tanesini daha eklersin ben seni tutuyorum
  • 0
  • 0

Penguen007

• 👑 Britanya Kralı 👑
  • *
  • Toplam İleti 670
  • BeyPuan 15047
  • 🐧Dövüşmek istiyorum🐧
« Yanıtla #2 : Kasım 16, 2020, 17:07:21 »

Siyah kuşak mısın birader yakıyorsun ortalığı :) Umarım şampiyonluk serüvenine bir tanesini daha eklersin ben seni tutuyorum

Teşekkürler :D

Hiçbir alanda siyah kuşağım yok :P Bu hareket Taekwondo'dan Poomsae 1. Taekwondo'da beyaz kuşağım...
  • 0
  • 0

PLA

• Phoenix #
  • *
  • Toplam İleti 219
  • BeyPuan 191
« Yanıtla #3 : Kasım 16, 2020, 17:47:24 »
Biliyorum bende yeşil sarı da bıraktım ayak parmağım kırılınca :D ard arda iki döner tekme atma gafletinde bulundum lise zamanında , ama severim savunma sanatlarını insanın edinmesi gereken yetenekler
  • 0
  • 0

Penguen007

• 👑 Britanya Kralı 👑
  • *
  • Toplam İleti 670
  • BeyPuan 15047
  • 🐧Dövüşmek istiyorum🐧
« Yanıtla #4 : Kasım 16, 2020, 18:03:55 »
Biliyorum bende yeşil sarı da bıraktım ayak parmağım kırılınca :D ard arda iki döner tekme atma gafletinde bulundum lise zamanında , ama severim savunma sanatlarını insanın edinmesi gereken yetenekler

Şimdi nasıl durumun? Devam etme imkanın varsa bence etmelisin.

Ayrıca, bu işe savunma sanatı denmesini saçma buluyorum. "Savunma" başlı başına uygunsuz bir tanım bu iş için. Ayrıca bence savunmanın sanatı olmaz.
  • 0
  • 0

PLA

• Phoenix #
  • *
  • Toplam İleti 219
  • BeyPuan 191
« Yanıtla #5 : Kasım 16, 2020, 22:21:14 »

Ayrıca, bu işe savunma sanatı denmesini saçma buluyorum. "Savunma" başlı başına uygunsuz bir tanım bu iş için. Ayrıca bence savunmanın sanatı olmaz.

Kendi kendine kaynamıştı doktora gittiğimde şuan iyidir herhalde bi sorun yaşanmadıkça sağlığımızdan bi haberiz aslında. Görüşüne saygı duyuyorum fakat tüm bu sporların çıkış amacı savunmaya dayalı. Avukatlar da bir başka savunma sanatını sergiler sadece gerçek anlamlarıyla düşünmüyorum ben o yüzden belki de :)
  • 0
  • 0

Penguen007

• 👑 Britanya Kralı 👑
  • *
  • Toplam İleti 670
  • BeyPuan 15047
  • 🐧Dövüşmek istiyorum🐧
« Yanıtla #6 : Kasım 16, 2020, 23:02:27 »

Kendi kendine kaynamıştı doktora gittiğimde şuan iyidir herhalde bi sorun yaşanmadıkça sağlığımızdan bi haberiz aslında. Görüşüne saygı duyuyorum fakat tüm bu sporların çıkış amacı savunmaya dayalı. Avukatlar da bir başka savunma sanatını sergiler sadece gerçek anlamlarıyla düşünmüyorum ben o yüzden belki de :)

"Savunma" dediğin zaman insanın gözünde "adamın kafasına yumruk atmak" imajı canlanmayacağı için bence yanlış. Ne kastettiğin fark etmiyor önemli olan ne yaptığın :D

Öz savunmayı fiziksel münakaşa ile yapmaya çalışan insan zaten öz savumna dağının eteklerine bile varmamıştır. Taekwondo'ya havada dönerek insana uçan tekme atma sanatı demek, "savunma sanatı" demekten bir milyon kat daha mantıklı.
  • 0
  • 0

Takao

• *
  • Toplam İleti 4793
  • BeyPuan 9892
  • Foruma Hoş Geldiniz
    • Gereksiz Ekran
« Yanıtla #7 : Kasım 17, 2020, 20:11:02 »

Amaç kavga çıkarmaktan çok olası bir durumda kendini savunmak olduğu içindir belki de. Bir de göze hoş gelen teknikler var belki ondan sanat demişlerdir.
  • 0
  • 0

Penguen007

• 👑 Britanya Kralı 👑
  • *
  • Toplam İleti 670
  • BeyPuan 15047
  • 🐧Dövüşmek istiyorum🐧
« Yanıtla #8 : Kasım 18, 2020, 09:46:49 »
Amaç kavga çıkarmaktan çok olası bir durumda kendini savunmak olduğu içindir belki de. Bir de göze hoş gelen teknikler var belki ondan sanat demişlerdir.

Yani şimdilerde savaşa gitmek için öğrenilmiyor bunlar ama geleneksel sanatlarda tekniklerin ortaya çıkmasını ve gelecekte değişmelerini sağlayan tek şey savaştır.

Ve hatta öyle bir durum gelebilir ki en güvenli seçeneğin tüm gücünle saldırmaktır.

Benim anlayışıma göre sanat, kendini bir şekilde ifade etmekle oluyor. Mesela içinden gelen dövüş isteğiyle her gün saatlerce zorlu antrenmanlar yaparak ve bedenini olabildiğince iyi hazırlayarak spontan müsabaka yapmak.
  • 0
  • 0

b2028

• *
  • Toplam İleti 1225
  • BeyPuan 551
  • Hadi kükre L-Drago Destructor!
    • Youtube Kanalım
« Yanıtla #9 : Kasım 18, 2020, 13:27:08 »
Uzak doğu dövüş sanatları birer felsefe de barındırıyor.Sadece karşındaki rakibi fiziksel olarak yenmek değil bence olay.Ruhu ve bedeni aynı anda eğitmek.Sanat kısmına çok takılmamakla beraber dövüş disiplini lafını daha doğru buluyorum.Savunma sanatı bence eksik bir tabir.İşin saldırı kısmı da var çünkü.  :D Tabii bu disiplinlerde kavgayı başlatmamayı öğütledikleri için doğal olarak sen savunan taraf oluyorsun.Bu da başka bir bakış açısı.

Antremanına fırlatma çalışması da eklemelisin.  :D
  • 1
  • 0

Sprigan requim

• *
  • Toplam İleti 18
  • BeyPuan 0
  • İlahi kesiş sprigan
« Yanıtla #10 : Kasım 18, 2020, 19:45:45 »
Antreman tarzını sevdim ama ben genelde  fırlatma antremanı yapıyorum
  • 0
  • 0

Penguen007

• 👑 Britanya Kralı 👑
  • *
  • Toplam İleti 670
  • BeyPuan 15047
  • 🐧Dövüşmek istiyorum🐧
« Yanıtla #11 : Kasım 18, 2020, 23:56:39 »
Uzak doğu dövüş sanatları birer felsefe de barındırıyor.Sadece karşındaki rakibi fiziksel olarak yenmek değil bence olay.Ruhu ve bedeni aynı anda eğitmek.Sanat kısmına çok takılmamakla beraber dövüş disiplini lafını daha doğru buluyorum.Savunma sanatı bence eksik bir tabir.İşin saldırı kısmı da var çünkü.  :D Tabii bu disiplinlerde kavgayı başlatmamayı öğütledikleri için doğal olarak sen savunan taraf oluyorsun.Bu da başka bir bakış açısı.

Antremanına fırlatma çalışması da eklemelisin.  :D

Hahahasdhaahsd işin şaka kısmı o ya Beyblade için alakasız antrenmanlar yapmak.

Fırlatma antrenmanını az tutmaya çalışıyorum performans uçlarımın aşınmasını azaltmak için. Zaten oradan eğlenceli video çıkmaz sanırım.
  • 0
  • 0

b2028

• *
  • Toplam İleti 1225
  • BeyPuan 551
  • Hadi kükre L-Drago Destructor!
    • Youtube Kanalım
« Yanıtla #12 : Kasım 19, 2020, 00:15:22 »
Hahahasdhaahsd işin şaka kısmı o ya Beyblade için alakasız antrenmanlar yapmak.

Fırlatma antrenmanını az tutmaya çalışıyorum performans uçlarımın aşınmasını azaltmak için. Zaten oradan eğlenceli video çıkmaz sanırım.
Ben de şakasına dedim zaten.Fırlatma antremanının bir işe yarayacağını sanmam.  :D
  • 0
  • 0

Shukurenai72

• *
  • Toplam İleti 415
  • BeyPuan 930
« Yanıtla #13 : Kasım 19, 2020, 13:41:41 »
Kolay gelsin. Şu savunma sanatı olayına gelirsek, bence 'savunma' kavramı insan zihninde kaçmayı, geri çekilmeyi çağrıştırıyor. Ama hiç bi dövüşte tam olarak kaçıldığını görmedim. Uzak Doğu'dan gelen dövüş sanatlarının felsefelerini çok seviyorum gerçekten. Disiplinli bi çalışma da gerektiriyor çoğu. Bu şekilde sporlar umarım yayılır ve 'kavga etmek' 'birbirini dövmek' alanından çıkar artık.
  • 0
  • 0

Penguen007

• 👑 Britanya Kralı 👑
  • *
  • Toplam İleti 670
  • BeyPuan 15047
  • 🐧Dövüşmek istiyorum🐧
« Yanıtla #14 : Kasım 19, 2020, 14:24:27 »
Ben de şakasına dedim zaten.Fırlatma antremanının bir işe yarayacağını sanmam.  :D

Nasıl yani? Fırlatmanın bir işe yaramaması mümkün değil. Beyblade antrenmanı olarak yapılabilecek en verimli şey.
Kolay gelsin. Şu savunma sanatı olayına gelirsek, bence 'savunma' kavramı insan zihninde kaçmayı, geri çekilmeyi çağrıştırıyor. Ama hiç bi dövüşte tam olarak kaçıldığını görmedim. Uzak Doğu'dan gelen dövüş sanatlarının felsefelerini çok seviyorum gerçekten. Disiplinli bi çalışma da gerektiriyor çoğu. Bu şekilde sporlar umarım yayılır ve 'kavga etmek' 'birbirini dövmek' alanından çıkar artık.

Teşekkürler ama "kolay gelsin" bence uygun bir söz değil. Kolay olmasını dilemiyorum. Zorluklardan geçmek istiyorum. Zor olmalı ki güçleneyim.

Kaçmak ve geri çekilmek, eğer konu öz savunma ise pata küteden çok daha iyidir takdir edersin ki.

Kavga etmenin birbirini dövmek alanından çıkması derken ne demek istediğini anlamadım. Birbirini dövmeden nasıl kavga edebilirsin ki?
  • 0
  • 0