Heavy Metal Core İle Beyblade'in Ağırlığını Arttırmak (Plastik)

Takao

• *
  • Toplam İleti 4782
  • BeyPuan 9892
  • Foruma Hoş Geldiniz
    • Gereksiz Ekran
Diğer jenerasyonlarda olduğu gibi plastik jenerasyonda da Beyblade'in ağırlığını arttırmanın bir yolu var. Diğer jenerasyonlara benzer olarak metal bir başlık yok fakat Heavy Metal Core adında bir parça var. Bu parça adından da anlaşıldığı gibi metal bir çekirdektir. Çekirdek ikinci sezonda çıkan dönüş mekanizmalarının (Magnacore System) içindeki parçaya deniyor ve farklı çeşitleri (MG ve MW gibi) bulunuyor. Bu parçayı elde etmenin tek yolu Metal Driger (Hasbro versiyonu hariç çünkü onda EG var) sahibi olmak. Kutu açılımına aşağıdan bakabilirsiniz:

Heavy Metal Core'un ve Diğer Çekirdeklerin Ağırlıkları:

Aşağıdaki ağırlıklara dönüş mekanizmasının ağırlığı da dahildir.

Metal Weight Core - 5 gram
Magnecore (Güney Kutbu / Stadyumu İten) - 6 gram
Magnecore (Kuzey Kutbu / Stadyumu Çeken) - 6 gram
Heavy Metal Core - 9 gram

Fotoğraflar:

Dönüş Mekanizmaları:

Çekirdekler:

Eğer ortasında boşluk olmasaymış HWC daha ağır olabilirmiş. Diğer jenerasyonlarda da bu tarz parçaları tamamen metal yapmak yerine birazını plastikten yapıp daha hafif olmalarına sebep oluyorlardı nedense.

Daha Fazla Bilgi: http://beyblade.wikia.com/wiki/Core
http://beyblade.wikia.com/wiki/Spin_Gears

Diğer Dönüş Mekanizmalarının Ağırlıkları:

Spin Gear System:

İlk sezonda değişik dönüş mekanizmaları (Dranzer F veya Draciel F'inki gibi) olduğundan ağırlık değişebiliyor o yüzden yaklaşık bir değer yazdım.

Right Spin Gear - 5 gram
Left Spin Gear - 5 gram

Fotoğraflar:

Dönüş Mekanizmaları:

Dönüş Mekanizmasının İçi:

Engine Gear System:

Üçüncü sezonda da değişik dönüş mekanizmaları (semi-flat veya flat gibi) var. Yine yaklaşık bir değer yazdım.

Right Engine Gear - 11 gram
Left Engine Gear - 11 gram

Fotoğraflar:

Dönüş Mekanizmaları:

Daha Fazla Bilgi: http://beyblade.wikia.com/wiki/Spin_Gear_System
http://beyblade.wikia.com/wiki/Engine_Gear_System

• 0
  • 0

Daichi

• *
  • Toplam İleti 2567
  • BeyPuan 9994
Faydalı bir konu olmuş
  • 0
  • 0

E_Kare

• *
  • Toplam İleti 600
  • BeyPuan 3167
  • .
HMC güzel parça, bende yok ama  :-/

Ağırlığı fazla, çarpışmalarda geriye fırlamanı azaltıyor. Beyblade'in ağırlık dağılımını da etkilediği için biraz dönüş süresi de kısaltıyor ama, bir de ağırlık arttığından hareket hızı biraz azalıyor. Yinede özellikle bazı saldırı ve savunma türleri için
muhteşem bir parça.

Burning Kerberus, Wolborg 1, 2 ve 4/ Metal Dragoon Bearing Stinger gibi Beyblade'lerin Performans uçlarıyla uyumlu değil, o yüzden hız çalmayı amaçlayan karmalar kullanamıyor bunu.

Draciel S'ın Omurgasına HMC ve 4 metal top koyup plastiklerin en ağır omurgasını oluşturabiliyoruz.
Driger S'in çemberi + Wide Defense Metali (resim:
Spoiler
) + bahsettiğim omurga ile sağlam savunma türü oluşturabiliyoruz. 

Seaborg'un omurgasının saldırı modunu, Dragoon V2'nin omurgasını veya Uriel 2'nin performans ucunu kullanan saldırı türlerinde iş görüyor. (Bu parçalar zaten fazlasıyla hareketli, ağırlık fazlalığının her hangi bir dezavantajı olmuyor) 
  • 0
  • 0

Takao

• *
  • Toplam İleti 4782
  • BeyPuan 9892
  • Foruma Hoş Geldiniz
    • Gereksiz Ekran
HMC güzel parça, bende yok ama  :-/

Ağırlığı fazla, çarpışmalarda geriye fırlamanı azaltıyor. Beyblade'in ağırlık dağılımını da etkilediği için biraz dönüş süresi de kısaltıyor ama, bir de ağırlık arttığından hareket hızı biraz azalıyor. Yinede özellikle bazı saldırı ve savunma türleri için
muhteşem bir parça.

Burning Kerberus, Wolborg 1, 2 ve 4/ Metal Dragoon Bearing Stinger gibi Beyblade'lerin Performans uçlarıyla uyumlu değil, o yüzden hız çalmayı amaçlayan karmalar kullanamıyor bunu.

Draciel S'ın Omurgasına HMC ve 4 metal top koyup plastiklerin en ağır omurgasını oluşturabiliyoruz.
Driger S'in çemberi + Wide Defense Metali (resim:
Spoiler
) + bahsettiğim omurga ile sağlam savunma türü oluşturabiliyoruz. 

Seaborg'un omurgasının saldırı modunu, Dragoon V2'nin omurgasını veya Uriel 2'nin performans ucunu kullanan saldırı türlerinde iş görüyor. (Bu parçalar zaten fazlasıyla hareketli, ağırlık fazlalığının her hangi bir dezavantajı olmuyor)

Bilgi için sağol. Dayanıklılık türü için önerir misin peki? Belki dönüş süresi biraz düşer ama ortada daha sabit durmalarını ve saha dışına daha zor çıkmalarını sağlayabilir.
  • 0
  • 0

tanerow123

• *
  • Toplam İleti 211
  • BeyPuan 283
4 metal top koymak da legal degil dostum  :)

Legal turnuvalarda yasak ve benim zamanimda bile yasakti
  • 0
  • 0

E_Kare

• *
  • Toplam İleti 600
  • BeyPuan 3167
  • .

Hadi ya  :-/  WBBO'nun wikisine güvenmiştim

Bilgi için sağol. Dayanıklılık türü için önerir misin peki? Belki dönüş süresi biraz düşer ama ortada daha sabit durmalarını ve saha dışına daha zor çıkmalarını sağlayabilir.

Dayanıklılık türleri genelde HMC ile uyumlu olmayan omurgalar kullanıyo (uyumlu değil derken fiziksel olarak birbirine uymayan), yoksa fena olmayabilirdi
  • 0
  • 0

Samir

• Toplam İleti 1230
  • BeyPuan 281

BeybladeTR Turnuvasında Yasak Mı Peki?
  • 0
  • 0

Takao

• *
  • Toplam İleti 4782
  • BeyPuan 9892
  • Foruma Hoş Geldiniz
    • Gereksiz Ekran

Şimdi fark ettim. Zamanında bana parçaları bir şekilde birbirine uyduruyorsan legaldir diye başımın etini yedin ama burada 4 top illegal diyorsun :D Demek ki parçaları bir şekilde uydurmak yetmiyor.

BeybladeTR Turnuvasında Yasak Mı Peki?

Şuana kadar yasaklamadım ama düşünceliyim şuan :D
  • 0
  • 0

E_Kare

• *
  • Toplam İleti 600
  • BeyPuan 3167
  • .

Şuana kadar yasaklamadım ama düşünceliyim şuan :D

Parçalar zorlamadan bir birine uyuyorsa ve kırılma riski oluşturmuyorsa turnuvalarda kullanılabilmeli bence. (orijinal parçalar oldukları sürece)
  • 0
  • 0

E_Kare

• *
  • Toplam İleti 600
  • BeyPuan 3167
  • .

Heavy Metal Core'un ve Diğer Çekirdeklerin Ağırlıkları:

Aşağıdaki ağırlıklara dönüş mekanizmasının ağırlığı da dahildir.

Metal Weight Core - 5 gram
Magnecore (Güney Kutbu / Stadyumu İten) - 6 gram
Magnecore (Kuzey Kutbu / Stadyumu Çeken) - 6 gram
Heavy Metal Core - 9 gram

Sadece takara Dragoon V2'den çıkan ve içinde metal/mıknatıs yerine plastik olan "Normal Core" da varmış.
Eski spin gear'larda olan küçük metal yüzüklü çekirdek de sığıyormuş bu Core'ların sığdığı yere (metal yüzüğü çıkartınca), "Regular Core" diyorlar buna.
Normal Core:
Spoiler

Regular Core:
Spoiler

• 0
  • 0

Takao

• *
  • Toplam İleti 4782
  • BeyPuan 9892
  • Foruma Hoş Geldiniz
    • Gereksiz Ekran
Sadece takara Dragoon V2'den çıkan ve içinde metal/mıknatıs yerine plastik olan "Normal Core" da varmış.
Eski spin gear'larda olan küçük metal yüzüklü çekirdek de sığıyormuş bu Core'ların sığdığı yere (metal yüzüğü çıkartınca), "Regular Core" diyorlar buna.
Normal Core:
Spoiler

Regular Core:
Spoiler

Bu regular core'un bir avantajı var mı? Gereksiz bir şey gibi geldi bana.
  • 0
  • 0