Kimyadan anlayan arkadaşlar

Sezermaden

• *
  • Toplam İleti 273
  • BeyPuan 943
  • Dragoon ...
Kimyadan anlayan arkadaşlar
« : Mart 23, 2018, 21:40:21 »
Arkadaşlar hacim olarak küçük ama ağırlık olarak büyük bir element gerekiyor bana. Beyblade demiri basabilmek için kücük ama etkili filament arıyorum 3 adet element var Bakır Bronz ve Tungsten bunlardan hangisinin ağırlığı daha çoktur ? Yani mesela 6x4x2 ebatlarında bir nesne düşünün içerisinde hangi element olursa daha ağır olur.
  • 0
  • 0
Elimdekiler: Dragoon G, Dragoon GT, Dranzer V, Dranzer V2, Draciel S, Draciel Ms,Driger Gt, Driger V2, Galman, Gazzly, Gia Dragoon V

Sezermaden

• *
  • Toplam İleti 273
  • BeyPuan 943
  • Dragoon ...
Ynt: Kimyadan anlayan arkadaşlar
« Yanıtla #2 : Mart 23, 2018, 21:56:15 »
Tungsten aralarından en yoğunu (aynı boyda 3 adet bronz/bakır/tungsten parçası arasında en ağırı tungsten olur yani).

Kaynak: http://www.oerlikon.com.tr/metallerin_temel_ozellikleri.html
Teşekkür ederim hocam tungsten alaşımlı filament seçicem demir basmak için ozaman...
  • 0
  • 0
Elimdekiler: Dragoon G, Dragoon GT, Dranzer V, Dranzer V2, Draciel S, Draciel Ms,Driger Gt, Driger V2, Galman, Gazzly, Gia Dragoon V

Takao

• *
  • Toplam İleti 4782
  • BeyPuan 9892
  • Foruma Hoş Geldiniz
    • Gereksiz Ekran
« Yanıtla #3 : Mart 23, 2018, 23:02:43 »
E_Kare zaten cevabı söylemiş de ben de bir yorumda bulunayım.

Özkütle (ya da yoğunluk) demek istedin sanırım yani kütle/hacim. Söylediğin metallerin özkütleleri şu şekilde:

Bronz: 8.56 - 8.9 g/cm³
Bakır: 8,96 g/cm³
Tungsten: 19.3 g/cm³

Tungsten baya fark atmış diğerlerine. Orijinal Beybladelerin ağırlık diskini hangi metalden yaptılar bilmiyorum ama mıknatıstan etkilenmeyen bir metalden yapmışlar.
  • 0
  • 0

Sezermaden

• *
  • Toplam İleti 273
  • BeyPuan 943
  • Dragoon ...
« Yanıtla #4 : Mart 23, 2018, 23:08:40 »
E_Kare zaten cevabı söylemiş de ben de bir yorumda bulunayım.

Özkütle (ya da yoğunluk) demek istedin sanırım yani kütle/hacim. Söylediğin metallerin özkütleleri şu şekilde:

Bronz: 8.56 - 8.9 g/cm³
Bakır: 8,96 g/cm³
Tungsten: 19.3 g/cm³

Tungsten baya fark atmış diğerlerine. Orijinal Beybladelerin ağırlık diskini hangi metalden yaptılar bilmiyorum ama mıknatıstan etkilenmeyen bir metalden yapmışlar.
Tungsten etkilenir mi denemek gerek
  • 0
  • 0

lost longinus

• *
  • Toplam İleti 292
  • BeyPuan 419
  • Orion Pax BC Takım Kaptanı
« Yanıtla #5 : Temmuz 14, 2020, 22:15:31 »
Tungsten etkilenir mi denemek gerek
Etkilemez çünkü mıknatıs sadece demir, nikel ve kobaltı çeker.
  • 0
  • 0