Megalodon yaşıyor mu?

bladçi

• *
  • Toplam İleti 4885
  • BeyPuan 1384
  • 3 2 1 hazırrrrrrrrrrrr ateş AnadoluBeybladeTakımı
Megalodon yaşıyor mu?
« : Aralık 26, 2019, 22:40:27 »
Bugün bu videoya göz attım sonundaki sahne beni benden aldı böyle bir kanalında reyting için uydurma yapacağını sanmam olay 2013 ye oluyor yeni duyuruluyor kamuoyuna görüşleriniz nedir birde Mariana çukurundan gelen sesler var bence sanırım gerçek
  • 0
  • 0

bladçi

• *
  • Toplam İleti 4885
  • BeyPuan 1384
Ynt: Megalodon yaşıyor mu?
« Yanıtla #1 : Mayıs 11, 2020, 17:28:41 »
  • 0
  • 0

Daichi

• *
  • Toplam İleti 2567
  • BeyPuan 9994
« Yanıtla #2 : Mayıs 11, 2020, 17:57:07 »
Dostum. Üst üste iki ileti atmak yasak. İkinci mesajındaki videoyu birinciye at.
Aradan 24 saat geçince serbest
  • 0
  • 0

Radek_Eren

• *
  • Toplam İleti 1455
  • BeyPuan 17874
  • Selam.
« Yanıtla #3 : Mayıs 11, 2020, 18:21:22 »
Dostum. Üst üste iki ileti atmak yasak. İkinci mesajındaki videoyu birinciye at.
Dostum, senden eski adama nedir bu kural hatırlatmacalar? ;D
  • 0
  • 0

Son blader

• *
  • Toplam İleti 16
  • BeyPuan 1
  • Yarışın beybladeciler
« Yanıtla #4 : Mayıs 11, 2020, 18:57:56 »
Megaladonlar'ın ölümü; Megaladonlar, yiyecekleri olan Mavi balinaların göçü yüzünden açlıktan soyları tükenmiştir. Günümüz bazı insanlar Megaladonların plankton yiyerek yaşadıklarını söylemektedir.
  • 0
  • 0

bladçi

• *
  • Toplam İleti 4885
  • BeyPuan 1384
« Yanıtla #5 : Mayıs 11, 2020, 19:34:25 »
Yanlış video atmışım düzelttim
Megaladonlar'ın ölümü; Megaladonlar, yiyecekleri olan Mavi balinaların göçü yüzünden açlıktan soyları tükenmiştir. Günümüz bazı insanlar Megaladonların plankton yiyerek yaşadıklarını söylemektedir.
Bilmiyorum ama cayip inanasım geldi yaşıyor olmasına
https://forum.beybladetr.com/etkinlikler-ve-duyurular/flood-nedir-neden-yasaktir/msg1193/#msg1193
Ağam :D
  • 0
  • 0

Shukurenai72

• *
  • Toplam İleti 415
  • BeyPuan 930
« Yanıtla #6 : Mayıs 11, 2020, 19:38:48 »
Bilmiyorum ama cayip inanasım geldi yaşıyor olmasınahttps://forum.beybladetr.com/etkinlikler-ve-duyurular/flood-nedir-neden-yasaktir/msg1193/#msg1193
Peki yaşadıklarını ele alırsak, şimdiye kadar elbet batırdıkları bir gemi, paramparça ettikleri insanlar, ve yakalandıkları gerçek kameralar olurdu. Şuanki Youtuberlerin yapacak video bulamadıkları için, gidip montaj videoları üzerinden anlatım yapması beni hiç inandırmaz.  :p
  • 0
  • 0

bladçi

• *
  • Toplam İleti 4885
  • BeyPuan 1384
« Yanıtla #7 : Mayıs 12, 2020, 01:03:33 »
Peki yaşadıklarını ele alırsak, şimdiye kadar elbet batırdıkları bir gemi, paramparça ettikleri insanlar, ve yakalandıkları gerçek kameralar olurdu. Şuanki Youtuberlerin yapacak video bulamadıkları için, gidip montaj videoları üzerinden anlatım yapması beni hiç inandırmaz.  :p
İlk attığım Dmax belgeselini izle elbette youtuber videolarına göre daha inandırıcı :D en son kısımda bir görüntü var gibi ama net değil ve daldığı derinlik henüz keşfedilen hiç bir köpekbalığı inemiyor ama Megalodon kanıtı değil belkide keşfedemediğimiz başka bir canlıdır
  • 0
  • 0

AG_700

• *
  • Toplam İleti 6
  • BeyPuan 0
« Yanıtla #8 : Haziran 28, 2020, 16:20:51 »
Eğer megalodon yaşasaydı balinalar,foklar,kaplumbağalar ve onlar gibi megalodonun yemek listesindeki canlıların yaşam alanlarını işgal ettiğimiz için illa ki megalodonu görmüş olmamız gerekirdi. Eğer derseniz "megaladonlar derin sularda yaşıyor" megaladonlar hergün 1 ton et yemek zorundaydı. Bu yüzdende diğer canlıları avlamak için su yüzünü çıkıyorlardı, ve milyonlarca yıl boyunca onları yemek yerken yakalayamadıysak büyük ihtimal soyu tükenmiştir.
  • 0
  • 0

« Yanıtla #9 : Haziran 28, 2020, 17:34:20 »
Eğer megalodon yaşasaydı balinalar,foklar,kaplumbağalar ve onlar gibi megalodonun yemek listesindeki canlıların yaşam alanlarını işgal ettiğimiz için illa ki megalodonu görmüş olmamız gerekirdi. Eğer derseniz "megaladonlar derin sularda yaşıyor" megaladonlar hergün 1 ton et yemek zorundaydı. Bu yüzdende diğer canlıları avlamak için su yüzünü çıkıyorlardı, ve milyonlarca yıl boyunca onları yemek yerken yakalayamadıysak büyük ihtimal soyu tükenmiştir.
Derinliklerde de balık var sadece bizim görmeye alışık olmadığımız balıklar
  • 0
  • 0

AG_700

• *
  • Toplam İleti 6
  • BeyPuan 0
« Yanıtla #10 : Haziran 28, 2020, 18:40:06 »
Derinliklerde de balık var sadece bizim görmeye alışık olmadığımız balıklar
Derinlerde yaşayan balıklar megalodon'u doyuracak büyüklüğe sahip değildi. Zaten basınçtan dolayı derinlerde yaşayan balıkların sayısı çok fazla değil kıyılarda yaşayanlarla karşılaştırılınca.
  • 0
  • 0

bladçi

• *
  • Toplam İleti 4885
  • BeyPuan 1384
« Yanıtla #11 : Temmuz 11, 2020, 08:51:11 »
Acaba megalodon beslenme açısından bir tür evrime maruz kalmış olabilir mi?
  • 0
  • 0

Shukurenai72

• *
  • Toplam İleti 415
  • BeyPuan 930
« Yanıtla #12 : Temmuz 11, 2020, 12:02:54 »
Nasıl bi evrim bu? Günde 1 tondan yarım kilo sardalyaya falan mı düşüyor?  :D
  • 0
  • 0

Penguen007

• 👑 Britanya Kralı 👑
  • *
  • Toplam İleti 659
  • BeyPuan 15047
  • 🐧Dövüşmek istiyorum🐧
« Yanıtla #13 : Temmuz 11, 2020, 13:52:41 »

Plankton yiyen adam çok da mega bir lodon olamaz zaten.
  • 0
  • 0

AG_700

• *
  • Toplam İleti 6
  • BeyPuan 0
« Yanıtla #14 : Temmuz 12, 2020, 15:43:38 »
beslenme için belki milyonlarca yıl boyunca küçülüp günde yemeleri gereken miktarı azaltmış olabilirler. Fakat bu da zaten yeni bir türü ortaya çıkarırdı. Belki şu anda büyük beyaz köpekbalıkları megalodonlardır. Yine de köpekbalıklarının üremesi için uzun bir süre gerektiği için büyük ihtimalle megaladonlar öldü
  • 0
  • 0