Kouya no Tatakai | Epik Beyblade Müzikleri - 1

b2028

• *
  • Toplam İleti 1222
  • BeyPuan 551
  • Hadi kükre L-Drago Destructor!
    • Youtube Kanalım
Kouya no Tatakai | Epik Beyblade Müzikleri - 1
« : Ekim 25, 2020, 04:18:35 »
Kouya no Tatakai - Yoshihisa Hirano

Kai'nin Kırmızı Anka Kuşu ile barışıp Japon Takımı'na geri döndüğü,Takao'nun kendine denk bir rakip bulduğu için zevkten gülümseyerek geliyorum Yuriii diye bağırdığı o efsane müzik ile sizi baş başa bırakıyorum.

Beyblade'i Batı'ya getiren kişiler nedense anlamsız bir yerelleştirmeye gitmişler.Pek çok şeyi değiştirdikleri gibi müziklere de ellemişler ve böyle bir müzikten mahrum bırakmışlar Batılıları.İyi ki ülkemize Japonya'da yayınlanan orjinal hali gelmiş.Zira aşağıdaki sahnelerde saçma sapan müzikler kullanılmış Batı versiyonunda.Bunların benim fikrim olduğunu belirteyim de Batı versiyonunu sevenler varsa linçlemesin lütfen.  ;D

Müziğin bestecesi Yoshihisa Hirano.İlk sezondaki tüm müzikleri bu adam bestelemiş.(Açılış ve kapanış dışında.)Ayrıca Death Note,Hunter x Hunter 2011,Hajime no Ippo gibi pek çok animeye de müzik yapmış bir isim fakat bu işe Beyblade ile başlamış.Bu adamın müzik yaptığı pek çok animeyi izledim.Hepsinin de ortak noktası çok iyi müziklere sahip olmasıydı.  8)

Sıradaki - Seiryuu (Dragoon) Arawaru...

• 0
  • 0

Takao

• *
  • Toplam İleti 4786
  • BeyPuan 9892
  • Foruma Hoş Geldiniz
    • Gereksiz Ekran
Ynt: Kouya no Tatakai | Epik Beyblade Müzikleri - 1
« Yanıtla #1 : Ekim 25, 2020, 06:11:04 »
Japonca şarkılar benim de çok hoşuma gidiyor. Yanlış anlaşılmasın İngilizce versiyonunda da çok sevdiğim şarkılar var fakat sözsüz şarkıların film ve dizilere daha çok uyduğu görüşündeyim. İstisnalar olabilir tabii ki.
  • 0
  • 0