Pokemon Go Sonunda Çıktı!

Kai Hiwatari

• *
  • Toplam İleti 4281
  • BeyPuan 966
    • Beyblade Türkiye İnstagram
Pokemon Go Sonunda Çıktı!
« : Temmuz 07, 2016, 12:30:24 »

Pokemon Go çılgınlığı Türkiye’yi de vurdu

1990’ların popüler çizgi dizisi Pokemon’un mobil cihazlar için ilk oyunu önce Avustralya’da piyasaya çıktı. Türkiye dahil tüm dünyada Pokemon hayranları, cihazlarında türlü ayarlar yapıp şimdiden oyunu oynamaya başladı. Gerçek dünyayla çizgi alemi birleştiren oyun nedeniyle Avustralya’da polis uyarı yayınladı. Sosyal medyada #PokemonGo trend oldu. Çorlu’da Pikaçu avına çıkanlar var!

Kaynak : http://www.hurriyet.com.tr/galeri-40134524

Pokemon Go Sonunda Çıktı! İşte Oyunu Oynarken Gerçekleşmesi Muhtemel Olan 21 Hadise

Bir yıldır heyecanla beklediğimiz, rüyalarımıza giren oyun 'Pokemon Go' sonunda çıktı! Ancak önce size şu kötü haberi verelim; maalesef oyun ülkemizde Google Play Store ve Apple Store'da kullanıma açık değil. Ancak hemen üzülmeyin! Android telefona sahip olanlar oyunun apk'sını indirip oynayabiliyorlar. IOS için de Apple Store'da Türkiye dışından örneğin Yeni Zelanda'dan hesap açıp oynayabiliyorsunuz.

Oyunu oynamaya başladıktan sonra ilk pokemonunuzu bulunduğunuz yerde yakalayabilirsiniz. (Ben halının üzerinde Balbasaur yakaladım. :D) Daha sonra dışarıya çevrenizdeki pokemonları bulmanız için dolaşmanız gerekiyor. AVM'ler, camiler, büyük parklar; GYM ve PokeStop olarak görünüyor. 5 levelden sonra GYM'e girip rozet alabilirsiniz.

Oyunu anlattık. Şimdi ise oyun oynarken gerçekleşmesi muhtemel 21 şey için buyurunuz içeriğe; :)

http://onedio.com/haber/pokemon-go-ciktiktan-sonra-gerceklesmesi-muhtemel-hadiseler-585046

Pokemon Çılgınlığı Dur Durak Bilmiyor: Pokemon GO İle Geçen 48 Saatin Ardından Yaşananlar

Geçtiğimiz günlerde akıllı telefonlar için yayınlanan, artırılmış gerçeklik yapısı içinde Pokemon eğitmeni olmanızı sağlayan Pokemon GO oyunu, şu sıralar insanlığı tam anlamıyla avuçları içine almış vaziyette.

Geçen 2 günde insanların yaşadıkları, Pokemon GO trendinin ne kadar hızlı ve coşkun bir şekilde yayıldığını gözler önüne seriyor.

http://onedio.com/haber/pokemon-cilginligi-dur-durak-bilmiyor-pokemon-go-ile-gecen-48-saatin-ardindan-yasananlar-720334
  • 0
  • 0

Takao

• *
  • Toplam İleti 4787
  • BeyPuan 9892
  • Foruma Hoş Geldiniz
    • Gereksiz Ekran
Ynt: Pokemon Go Sonunda Çıktı!
« Yanıtla #1 : Temmuz 07, 2016, 14:43:02 »
Ben Türkiye için çıkmasını bekleyeceğim.
  • 0
  • 0

Marluk1907

• **
  • Toplam İleti 65
  • BeyPuan 5
  • Kaybetmek mi? Burada olmaz şimdi değil !!!
« Yanıtla #2 : Temmuz 07, 2016, 19:55:51 »
Şok şok adana da pokemon vurdular :D :D
  • 0
  • 0

Kai Hiwatari

• *
  • Toplam İleti 4281
  • BeyPuan 966
« Yanıtla #3 : Temmuz 08, 2016, 20:16:58 »
Evet beyler aksiyon devam ediyor :D Son durum bu.

• 0
  • 0

Kai Hiwatari

• *
  • Toplam İleti 4281
  • BeyPuan 966
« Yanıtla #4 : Temmuz 09, 2016, 21:39:12 »
Pokemon ararken ceset buldu

ABD'de 19 yaşında bir genç kız, son günlerde dünyayı kasıp kavuran Pokemon Go oyununda karakter yakalamak için yürüyüş yaparken ceset buldu.

KCWY News 13'in haberine göre Wyoming eyaletinin Riverton şehrinde yaşayan Shayla Wiggins, dün sabah cep telefonunda Pokemon Go oynuyordu.

Son günlerde resmen piyasaya çıkmadığı Türkiye'yi bile kasıp kavuran bu oyunda, oyuncular, Pokemon karakterlerini gerçek dünyada bularak cep telefonu kameralarında yakalamaya çalışıyorlar.

'ÇOK KORKUNÇ BİR DURUMDU'

En sevdiği karakterin peşinde koşan genç kız, Big Wind Nehri kıyısında yürürken suda bir şey gördü. Yakından bakınca bunun bir ceset olduğunu anlayan kız hemen polisi aradı.

Kanala konuşan emniyet yetkilileri, ölümün muhtemelen doğal olduğunu ve boğulma sonucu gerçekleştiğini açıkladılar.

Buzzfeed'e konuşan Wiggins ise "Çok kötü ağlayıp titriyordum çünkü çok korkunç bir durumdu" dedi.

Cesedin kesin ölüm nedeni ve kimliğinin belirlenmesi için soruşturma sürüyor.

POLİSİN BAŞINI AĞRITIYOR

Telefon ve tablet gibi cihazlarda Artırılmış Gerçeklik (Augmented Reality) fikri üzerinden çalışan oyun, oyunculara gerçek dünyada Pokemon yakalama ve eğitme imkanı veriyor.

Oyunun bu hafta resmen piyasaya çıktığı ABD ve Avustralya'da polis, Pokemon yakalamak için izinsiz olarak özel mülklere girilmemesi ve karşıdan karşıya geçerken telefona değil yola bakılması şeklinde uyarılar yayınlamıştı.

Hatta Kuzey Avusturalya’daki Darwin kentindeki polis karakolu, Pokemon Go oyuncularının sık sık Pokemon avladığı noktalardan biri haline gelince uyarı yayınlamıştı.

TÜRKİYE'YE RESMEN GELMESİ GECİKTİ

Türkiye'de henüz resmi olarak indirilmeye sunulmayan oyun, bazı yamalı APK sürümleri sayesinde ülkemizde de oynanabiliyor. Ancak resmi olmayan bu sürümlerin telefonunuza zarar verebileceğini de unutmamakta fayda var.

Bu arada dünyada ilginin beklenenden çok daha yüksek olması nedeniyle oyun sunucuları kapasite sorunları yaşayınca, Pokemon Go'nun Türkiye dahil dünyanın diğer ülkelerinde resmen açılması ertelendi.

Kaynak : http://www.hurriyet.com.tr/pokemon-ararken-ceset-buldu-40138144
  • 0
  • 0

Marluk1907

• **
  • Toplam İleti 65
  • BeyPuan 5
« Yanıtla #5 : Temmuz 09, 2016, 22:16:01 »
Normal de ben baktım da yok :D
  • 0
  • 0

Kai Hiwatari

• *
  • Toplam İleti 4281
  • BeyPuan 966
« Yanıtla #6 : Temmuz 09, 2016, 22:16:51 »
Pokemon Go çıktı şimdi bir sürü manyak türer :D
  • 0
  • 0

Marluk1907

• **
  • Toplam İleti 65
  • BeyPuan 5
« Yanıtla #7 : Temmuz 09, 2016, 22:20:13 »
Gerçekten mi? Daha yeni baktım bro yok hala :D
  • 0
  • 0

Kai Hiwatari

• *
  • Toplam İleti 4281
  • BeyPuan 966
« Yanıtla #8 : Temmuz 09, 2016, 22:20:49 »
Türkiyede daha çıkmadı bilmiyorum ben oynamıyorum :D
  • 0
  • 0

Marluk1907

• **
  • Toplam İleti 65
  • BeyPuan 5
« Yanıtla #9 : Temmuz 09, 2016, 22:22:51 »
Yakında bizde akıllıya hasret olacaz :D
  • 0
  • 0

Kai Hiwatari

• *
  • Toplam İleti 4281
  • BeyPuan 966
« Yanıtla #10 : Temmuz 09, 2016, 22:24:53 »
Doğru demin bir video izledim adam saçma sapan konuşmuş delikanlı adam toptan çıkarmı diye :D
  • 0
  • 0

Samir

• Toplam İleti 1230
  • BeyPuan 281
« Yanıtla #12 : Temmuz 10, 2016, 15:16:02 »
APK Olarak İndire Bilirsiniz
  • 0
  • 0

bladçi

• *