Hasbro Beyblade X Ürünleri

Takao

• *
  • Toplam İleti 4793
  • BeyPuan 9892
  • Foruma Hoş Geldiniz
    • Gereksiz Ekran
Ynt: Hasbro Beyblade X Ürünleri
« Yanıtla #15 : Mart 24, 2024, 02:41:19 »
Baya daha dar Hasbro sahası, üzücü

Sahanın uzunlamasına olduğunu görünce Takara'nınkinin uzatılmış hali olduğunu düşünmüştüm ama meğerse yanlardan kesip daraltmışlar:D
  • 0
  • 0

Radek_Eren

• *
  • Toplam İleti 1455
  • BeyPuan 17874
  • Selam.
« Yanıtla #16 : Mart 24, 2024, 09:59:06 »

Saldırı türleri için dört dörtlük bir saha. Benim Knight Lance karmam buna sevinmedi...
  • 0
  • 0

Penguen007

• 👑 Britanya Kralı 👑
  • *
  • Toplam İleti 670
  • BeyPuan 15047
  • 🐧Dövüşmek istiyorum🐧
« Yanıtla #17 : Mart 24, 2024, 12:34:19 »

Kanka gerçekten meraktan soruyorum, çirkefliğine değil. Neden kötü bişey bu?
  • 0
  • 0

E_Kare

• *
  • Toplam İleti 602
  • BeyPuan 3167
  • .
« Yanıtla #18 : Mart 24, 2024, 14:19:33 »

Tüm ürünlerin TT ile 1e 1 olacağını umuyordum.

Bir de turnuvaya saha getirsem @Takao  iki farklı saha kullandırtmaz  :d

Saldırı türleri için dört dörtlük bir saha. Benim Knight Lance karmam buna sevinmedi...

Belli olmaz, daha keskin açıyla son viraja giriliyo, belki de saldırı türlerinin yolu sonuna kadar takip edememesine sebep olur. Deneyip görmek lazım.
  • 1
  • 0

lost longinus

• *
  • Toplam İleti 298
  • BeyPuan 419
  • Orion Pax BC Takım Kaptanı
« Yanıtla #19 : Mart 24, 2024, 18:00:03 »
Beyblade'in küresel çapta "Gear Sports" diye tanımlanması için mantıken tüm ürünlerin birebir olması lazım ki bir standart belirlensin ve tüm dünyada kabul görsün. Hasbro(deccal)'nun bu hamlesi batı ve doğu dünyasında farklı stadyum standardı belirleyecek ve çeşitli blader'lar karmalarını bu farklı standartlara göre yapacağı için dünya turnuvalarında bir mantık hatası oluşuyor, bir standart çelişkisi.

Bir de turnuvaya saha getirsem @Takao  iki farklı saha kullandırtmaz  :d
Bu da daha küçük ölçekli bir örnek, düşün dünya turnuvalarında nasıl sıkıntı yaratır.

Gear Sports derken neyden bahsettiğimi anlamayanlar şu dökümana göz atabilir: https://www.takaratomy.co.jp/english/product_release/pdf/p230517_en.pdf
  • 0
  • 0

Penguen007

• 👑 Britanya Kralı 👑
  • *
  • Toplam İleti 670
  • BeyPuan 15047
  • 🐧Dövüşmek istiyorum🐧
« Yanıtla #20 : Mart 24, 2024, 19:58:11 »
Beyblade'in küresel çapta "Gear Sports" diye tanımlanması için mantıken tüm ürünlerin birebir olması lazım ki bir standart belirlensin ve tüm dünyada kabul görsün. Hasbro(deccal)'nun bu hamlesi batı ve doğu dünyasında farklı stadyum standardı belirleyecek ve çeşitli blader'lar karmalarını bu farklı standartlara göre yapacağı için dünya turnuvalarında bir mantık hatası oluşuyor, bir standart çelişkisi.

Evet, acaba Dünya Beyblade Günü'nde hafiften çıtlatılan Dünya Şampiyonası nasıl yapılacak? Batı ayağında Hasbro Stadyumu, Asya ayağında Takara stadyumu kullanılsa, mesela Dünya Şampiyonası finalinde ne kullanılacak? Ve zaten Hasbro Beyblade kullanmaya çalışanlar buraya kadar varabilecek mi? Bence muhtemelen Hasbro Beyblade kullananlar Batı ayağında bile derece yapamaz. Ama bu yüzden muhtemelen Batı'da yalnızca Hasbro ürünler legal yapılır.

Hasbro gerçekten kendini göstermek istiyorsa ağırlık avantajına sahip parçalar çıkarmaya başlayabilir bence :D
  • 0
  • 0

lost longinus

• *
  • Toplam İleti 298
  • BeyPuan 419
« Yanıtla #21 : Mart 24, 2024, 20:16:02 »
Evet, acaba Dünya Beyblade Günü'nde hafiften çıtlatılan Dünya Şampiyonası nasıl yapılacak? Batı ayağında Hasbro Stadyumu, Asya ayağında Takara stadyumu kullanılsa, mesela Dünya Şampiyonası finalinde ne kullanılacak? Ve zaten Hasbro Beyblade kullanmaya çalışanlar buraya kadar varabilecek mi? Bence muhtemelen Hasbro Beyblade kullananlar Batı ayağında bile derece yapamaz. Ama bu yüzden muhtemelen Batı'da yalnızca Hasbro ürünler legal yapılır.

Hasbro gerçekten kendini göstermek istiyorsa ağırlık avantajına sahip parçalar çıkarmaya başlayabilir bence :D

Sorun şu ki hasbro kendini göstermek istemiyor ki niye istesin, adamlar zaten avrupada tekel, yurtdışından getirmeye çalışsan fahiş kargo ücretleri var, e rekabetçi sayısı da çok değil, koleksiyoncular ve çocuklar alıyor, e bu adamlar neden gelişsin. Takara'nın avrupa ve amerika pazarına el atıp hasbroyu bir silkelemesi lazım kesinlikle.
  • 0
  • 0

Penguen007

• 👑 Britanya Kralı 👑
  • *
  • Toplam İleti 670
  • BeyPuan 15047
  • 🐧Dövüşmek istiyorum🐧
« Yanıtla #22 : Mart 24, 2024, 20:29:59 »
Sorun şu ki hasbro kendini göstermek istemiyor ki niye istesin, adamlar zaten avrupada tekel, yurtdışından getirmeye çalışsan fahiş kargo ücretleri var, e rekabetçi sayısı da çok değil, koleksiyoncular ve çocuklar alıyor, e bu adamlar neden gelişsin. Takara'nın avrupa ve amerika pazarına el atıp hasbroyu bir silkelemesi lazım kesinlikle.

Dediğime benzer hameleri zaten yaptıkları için söyledim. PhoenixWing veya DranDagger gibi erişmesi zor Beybladeleri daha kolay erişilebilir şekilde sunarak bir avantaj yakalamaya çalışıyorlar. İnsanlar, "PhoenixWing almaya çalışacağıma, direkt Soar Phoenix alırım daha iyi" diye düşünsün, erişilebilir marka olarak cezbedelim istiyorlar. Aynı şekilde, saha içinde üstün olacak ürünler de çıkarabilirler, ama tabii bütçesel açıdan buna değeceğini düşünmeyebilirler.

Bence de Takara'nın ölçeğini genişletmesini görmek güzel olur. Mesela Asya Turnuvası'nın yapılacağı ülkelerde ürünleri satmaktan kim sorumlu? Hasbro mu Takara mı? Eğer değilse Takara'nın bu bölgeleri üstlenmesi, hatta Amerika'yı da üstlenmesini görmek hoş olabilir. Hatta direkt buralarda fabrikaları olsa.

Böyle bir hamleyi yakın bir zamanda görmemizin mümkün olacağını sanmıyorum. Hasbro ile olan anlaşmaları her neye benziyorsa, muhtemelen uzun vadeli bir şeydir ve yakın vadede cayılamıyordur. Ama böyle bir yola giderlerse ve Hasbro'nun sorumlu olacağı piyasalar azalırsa, bir daha asla böyle bir Hasbro-Takara anlaşması göremeyebiliriz. Hasbro'ya az piyasa kalırsa, böyle bir anlaşmaya girmeye hiç niyetli olmayabilir çünkü kar potansiyelinin az olduğunu düşünebilir. Böyle olursa belli bölgeler hariç dünyanın geri kalanında dükkanlarda Beyblade olmaz.

Takara da bu tür bir senaryodan çekineceği için ölçeği büyütmekten kaçınabilir. Çünkü ölçeği biraz büyütse Hasbro'yu caydırabilir, ölçeği Hasbro'ya hiç ihtiyacı kalmayacak şekilde büyütmek ise ya imkansızdır ya da bu muameleyi yapmaya değer görecek, Beyblade'den daha değerli franchiselara sahiplerdir bence
  • 0
  • 0

lost longinus

• *
  • Toplam İleti 298
  • BeyPuan 419
« Yanıtla #23 : Mart 24, 2024, 21:01:55 »
Dediğime benzer hameleri zaten yaptıkları için söyledim. PhoenixWing veya DranDagger gibi erişmesi zor Beybladeleri daha kolay erişilebilir şekilde sunarak bir avantaj yakalamaya çalışıyorlar. İnsanlar, "PhoenixWing almaya çalışacağıma, direkt Soar Phoenix alırım daha iyi" diye düşünsün, erişilebilir marka olarak cezbedelim istiyorlar. Aynı şekilde, saha içinde üstün olacak ürünler de çıkarabilirler, ama tabii bütçesel açıdan buna değeceğini düşünmeyebilirler.

Bence de Takara'nın ölçeğini genişletmesini görmek güzel olur. Mesela Asya Turnuvası'nın yapılacağı ülkelerde ürünleri satmaktan kim sorumlu? Hasbro mu Takara mı? Eğer değilse Takara'nın bu bölgeleri üstlenmesi, hatta Amerika'yı da üstlenmesini görmek hoş olabilir. Hatta direkt buralarda fabrikaları olsa.

Böyle bir hamleyi yakın bir zamanda görmemizin mümkün olacağını sanmıyorum. Hasbro ile olan anlaşmaları her neye benziyorsa, muhtemelen uzun vadeli bir şeydir ve yakın vadede cayılamıyordur. Ama böyle bir yola giderlerse ve Hasbro'nun sorumlu olacağı piyasalar azalırsa, bir daha asla böyle bir Hasbro-Takara anlaşması göremeyebiliriz. Hasbro'ya az piyasa kalırsa, böyle bir anlaşmaya girmeye hiç niyetli olmayabilir çünkü kar potansiyelinin az olduğunu düşünebilir. Böyle olursa belli bölgeler hariç dünyanın geri kalanında dükkanlarda Beyblade olmaz.

Takara da bu tür bir senaryodan çekineceği için ölçeği büyütmekten kaçınabilir. Çünkü ölçeği biraz büyütse Hasbro'yu caydırabilir, ölçeği Hasbro'ya hiç ihtiyacı kalmayacak şekilde büyütmek ise ya imkansızdır ya da bu muameleyi yapmaya değer görecek, Beyblade'den daha değerli franchiselara sahiplerdir bence

Son cümleyi çok anlamadım ama Hasbro zaten daha değerli franchiselara sahip, Takara tam aksine sadece Beyblade ile ünlü şu an.

https://en.wikipedia.org/wiki/Tomy franchise listesi burada var(hatalar varsa bile farkedilir derecede)

iki şirketin değerlerini karşılaştırmıştım şurada:

Şahsen gelmeyeceğini düşünüyorum ve bunu açıklayacak iki tane düşüncem var:

İlk düşüncem Takara'nın Burst serisini Hasbro'nun elinden kurtarmak için erken bitirmiş olabileceği. Çok kötü oyuncaklar çıkardılar Takara'ya göre, ki bence yurtdışında Beyblade'in popülerliğini azaltan durum bu olabilir, sonuçta Asya pazarı harici Takara ve Hasbronun piyasa değerini konuşmaya bile gerek yok(Takara 2022 yılı net gelir 357 milyon USD, Hasbro 5.86 milyar USD), tahminimce Takara bu yeni Beyblade X markası için yeni kontratlar imzalayıp daha kaliteli beybladeler çıkaracaktır(Hasbro olmadan Beyblade markasının yurtdışında şansı yok çünkü).
  • 1
  • 0