Beyblade X Xtreme Cup G1 – Tokyo

Takao

• *
  • Toplam İleti 4794
  • BeyPuan 9892
  • Foruma Hoş Geldiniz
    • Gereksiz Ekran
Ynt: Beyblade X Xtreme Cup G1 – Tokyo
« Yanıtla #1 : Ocak 13, 2024, 16:43:40 »
Bakalım bu turnuvalar Japonya dışına çıkacak mı?

5:50'ye bakın :D
  • 1
  • 0

Penguen007

• 👑 Britanya Kralı 👑
  • *
  • Toplam İleti 670
  • BeyPuan 15047
  • 🐧Dövüşmek istiyorum🐧
Ynt: Beyblade X Xtreme Cup G1 – Tokyo
« Yanıtla #2 : Ocak 13, 2024, 22:26:02 »
Vay anasını. ilk raundu izledim de. Sanırım burada gerçekten yüksek seviye bir oyun dönüyor. X stadyumunu ilk gördüğünüzde strateji elementini engelleyeceğini düşünmüştünüz ama ben yeni stratejilerin doğacağına inanıyordum. HellScyther kullanan arkadaşın kazanması kesinlikle bal değil. Bu stadyumda, pasif kombo kullanan taraf için çok efektif olan bir strateji var. O da, raundun başında Ekstrem Çizgi'nin sol tarafında, çukurlardan uzakta kalmak. Böylece saldırgan Beyblade enerjisini kaybedene kadar ondan kaçınmış oluyor. Buna karşılık olarak saldırı türü kullanan kişi de, kendi Beyblade'ini ortada stall yapacak şekilde bekletebilir. Yani pasif Beyblade saklandığı yerden çıktığında Ekstrem Saldırı yapabilecek şekilde. Ama Buradaki HellScythe kullanan arkadaş, stall'unu tam Ekstrem Çizgi'nin sağ tarafının ortasında yapıyor. Yani Aslında PhoenixWing normal şekilde fırlatılsa, kazanmak için en iyi şansa sahip olacak. Ama adam kontra'nın kontra'sını kontralıyor. Ne izlediğini bilen, bu raundun öylesine bir karşılaşma olmadığını anlayacaktır.

Diğer müsabıkların maçında ise, çukurun üzerinden geçen Beyblade'i çıktı saymıyorlar. Demek ki kurallar söyledikleri kadar sıkı değilmiş.

İlk gösterilen maçtaki arkadaşımızın ismini Moody olarak algıladım. Moody aarkadaşımızın paçalarından Beyblade yeteneği akıyor. Yarı final maçında HellScyther'ı bu sefer ortaya atıyor ama eğimli şekilde. Maç boyunca eğimini koruyan HellScyther'ın savunma gücü katlanıyor ve saldırı canavarı SharkEdge'in bütün hücumlarını savuşturuyor. Bundan sonra takım tutar gibi seni tutuyoruz Moody abim. Adam yeteneğiyle yeniyor.

Final maçının son raundu ise destansıydı abi. Bu kadar anime bir şey olamaz. CobaltDrake çifte Ekstrem Saldırı yapıyor ve PhoenixWing bunu kontralayarak kazanıyor. İşte bu Beyblade.

İzlerken acayip bir tribe girdim ve yerimde duramadım. Paylaşım için teşekkürler E_Kare üstadım.

Ayrıca keşke bütün G1 turnuvaların kaydedildiği bir dosya falan olsa.
  • 1
  • 0