Beyblade - X - 1. Bölüm

Daichi

• *
  • Toplam İleti 2568
  • BeyPuan 9994
Beyblade - X - 1. Bölüm
« : Mart 24, 2024, 12:49:06 »
  • 0
  • 0

Shirasagi Lui

• Toplam İleti 585
  • BeyPuan 430
  • I won't lose!
Ynt: Beyblade - X - 1. Bölüm
« Yanıtla #1 : Mart 24, 2024, 14:07:32 »
nihayet X'i izleyebilicez
  • 3
  • 0

Penguen007

• 👑 Britanya Kralı 👑
  • *
  • Toplam İleti 662
  • BeyPuan 15047
  • 🐧Dövüşmek istiyorum🐧
« Yanıtla #2 : Mart 24, 2024, 14:30:50 »
Evet sonunda beklenen gün geldi :)

Spoiler
Bu bölümde, tek kişilik takım olunabildiğini gösterdiler. Ve sanki bir dezavantajmış gibi lanse edildi. Ama bu bence doğru değil ve takımların 3 kişi olması gerekiyorsa bu bir şart olmalı. Çünkü eğer tek üyeli takımdaki kişi çok güçlüyse, bu büyük bir avantaj olacaktır. Ama eğer 3 kişi olmak şart olursa, kişinin kendisi çok güçlü olsa bile takım arkadaşlarının da kazanması gerekecektir.

Yani diyelim ki bizim üç kişilik bir takımımız var ve güç seviyeleri 5, 6 ve 7 puan sırasıyla. Eğer karşımıza tek üyeli bir takım çıkarsa ve bu üyenin güç puanı mesela 10 ise, asla kazanamayız. Ama eğer üç kişi olmak şart koşulursa, rakip takımın da başka takım üyeleri bulması gerekir. Güçlü üyeler bulamazsa, mesela 3 ve 4 güçteki kişileri takımına almak zorunda kalabilir, ve bu durumda işler tersine döner ve biz kazanırız.

Takım maçı yapılacaksa, takımların cidden belli bir üye sayısından oluşması şart koşulmalı. Yoksa, çok güçlü oyuncular tek başlarına kapışmaya teşvik edilmiş olur, ve takım formatı bozulur.
  • 3
  • 0

b2028

• *
  • Toplam İleti 1223
  • BeyPuan 551
  • Hadi kükre L-Drago Destructor!
    • Youtube Kanalım
« Yanıtla #3 : Mart 24, 2024, 19:18:22 »
Öncelikle çeviri için teşekkürler. İlginç bir başlangıç yaptı. OP ve ED'yi beğendim. Mangaya birebir bağlı gidecekler herhalde. Bakuten ve Metal'de öyle değildi. Şu ana kadar ilk cildi bitirdiler sayılır.

Bu kule tırmanma olayı HxH'de de vardı. Baya potansiyelli bir konsept aslında. Bakacaaz  :p
  • 2
  • 0

Penguen007

• 👑 Britanya Kralı 👑
  • *
  • Toplam İleti 662
  • BeyPuan 15047
  • 🐧Dövüşmek istiyorum🐧
« Yanıtla #4 : Mart 24, 2024, 19:58:57 »
Öncelikle çeviri için teşekkürler. İlginç bir başlangıç yaptı. OP ve ED'yi beğendim.

Bitiş şarkısı LC Waikiki müziği gibi
  • 0
  • 0

lost longinus

• *
  • Toplam İleti 293
  • BeyPuan 419
  • Orion Pax BC Takım Kaptanı
« Yanıtla #6 : Mart 24, 2024, 22:12:24 »
Beyblade animasyon rpm'lerinde bir sıkıntı var gibi.
  • 1
  • 0

« Yanıtla #7 : Mart 25, 2024, 19:21:54 »
Bir umut başladım inş umudum gibi çıkar
  • 1
  • 0

Buğra

• **
  • Toplam İleti 82
  • BeyPuan 1
« Yanıtla #8 : Mart 26, 2024, 00:30:04 »
Vay be bu kadar çabuk yeni bir Beyblade jenerasyonu göreceğimizi beklemiyordum. Çizim tarzı ve karakter tasarımlarını sevdim ama Beybladeler için aynısını söyleyemeyeceğim, fena değil ama gözüme pek hoş gelmediler, nedense hepsi iç kısımlarının rengi dışında aynı gibi duruyor. İlk bölüm fena değildi, biraz Metal'ın açılışana benzettim, Kenta'nın Face Hunters tarafından zorbalığa uğrayıp Gingka'nın onu kurtarması gibi ama onun aksine Bird sanırım ana karakter, açıkçası pek anlayamadım Kamen X her tarafta daha önde gözüküyor.

Beklediğim gibi savaşlar yine Burst'teki gibi gerçeğe daha yakın, tekrardan Metal'ın seviyesine çıkmayacağını söylemiştim ama nedense çoğu şey Burst'le aynı duruyor, savaş sonu sürekli Beybladelerin patlaması bekliyorum, stüdyo yine OLM olduğu içindir belki ama sahanın boyutu hatta karşılaşmaların olduğu mekanlarda aynı gözüküyor. Zamanla harbiden Extrem şeyler görürüz diye umuyorum. Neyse hayırlı olsun diyelim özledik böyle haftalık Beyblade bölümü beklemeyi.
  • 3
  • 0

Aas

• *
  • Toplam İleti 11
  • BeyPuan 0
« Yanıtla #9 : Mart 28, 2024, 02:14:40 »
Beyblade burst daha iyiydi karakter tasarımları beyendim amma beyblade savaşları o kadar beyenmedim
  • 2
  • 0

Fox

• *
  • Toplam İleti 4
  • BeyPuan 0
« Yanıtla #10 : Mart 28, 2024, 13:19:27 »
Seriye olan ilgimi tekrar uyandırdığı için x'in bende özel bir yeri var. Bazı bölümleri bir tık sıkıcı olsa da iyi bir seri bence :)
  • 2
  • 0
Beyblade x

« Yanıtla #11 : Mart 30, 2024, 02:41:11 »
Spoiler
şimdiye kadarki 3 jenerasyonuda aşırı beğendim lakin buna ısınamadım cyberpunk temalı birşey olmuş o ışık ne Allah aşkına kör oldum ışık konusunda burst gibi olsaydı güzel olurdu hem daha Bismillah yeni başladık hemen X kulesinden elemanla çalıştı buradaki maskeli olayı çok saçma Burstte hadi red eye diye kayıt yaptın metalde zaten kayıt falan yok pata küte birbirine dalıyorsun ama burada bir turnuvayı maskeyle basıyor bir kişide ismin ne yarışmaya katıldın mı vs sormuyor hakeme salak saçma gözlük yeşil efektler fln verince havalı olmuyor lütfen hem açık alanda savaşma bence çok saçma bir tercih burstteki bu olayı çok seviyorum kapalı alan sadece ortada ışık var beyblade ve beybladeci dışında dikkat çeken göz yoran birşey yok hem aşırı tahmin edilebilir yapmışlar o X yüzlü adamın yeneceğini anlamayan var mı cidden :D ana karaktere Valtın yandan yemiş halini koymuşlar aşırı heyecansızdı savaşlar o köşedeki tırtıklarla hız alma olayı dışında çok kötü normalde bir maçta milyar olasılık olurdu patlatabilecek mi durdurarak kaçamak mı olacak gökten bir ses beybladeni dinle seni yüzüstü bırakmaz diyip gaza mı getirecek bilinmiyordu burada 1-2 hamle var beybladelerde anladığım kadarıyla şu X yüzlü adama hızı gidiyor dendiği anda tırtıklardan hız alacağını anladım bölüme tahminlerim ile genel bir eleştiri yaptım bölüme puanım 10/3 (hep burstten örnek veriyorum mantık benzediği için)
  • 1
  • 1

Shirasagi Lui

• Toplam İleti 585
  • BeyPuan 430
  • I won't lose!
« Yanıtla #12 : Mart 30, 2024, 08:40:06 »
Spoiler
şimdiye kadarki 3 jenerasyonuda aşırı beğendim lakin buna ısınamadım cyberpunk temalı birşey olmuş o ışık ne Allah aşkına kör oldum ışık konusunda burst gibi olsaydı güzel olurdu hem daha Bismillah yeni başladık hemen X kulesinden elemanla çalıştı buradaki maskeli olayı çok saçma Burstte hadi red eye diye kayıt yaptın metalde zaten kayıt falan yok pata küte birbirine dalıyorsun ama burada bir turnuvayı maskeyle basıyor bir kişide ismin ne yarışmaya katıldın mı vs sormuyor hakeme salak saçma gözlük yeşil efektler fln verince havalı olmuyor lütfen hem açık alanda savaşma bence çok saçma bir tercih burstteki bu olayı çok seviyorum kapalı alan sadece ortada ışık var beyblade ve beybladeci dışında dikkat çeken göz yoran birşey yok hem aşırı tahmin edilebilir yapmışlar o X yüzlü adamın yeneceğini anlamayan var mı cidden :D ana karaktere Valtın yandan yemiş halini koymuşlar aşırı heyecansızdı savaşlar o köşedeki tırtıklarla hız alma olayı dışında çok kötü normalde bir maçta milyar olasılık olurdu patlatabilecek mi durdurarak kaçamak mı olacak gökten bir ses beybladeni dinle seni yüzüstü bırakmaz diyip gaza mı getirecek bilinmiyordu burada 1-2 hamle var beybladelerde anladığım kadarıyla şu X yüzlü adama hızı gidiyor dendiği anda tırtıklardan hız alacağını anladım bölüme tahminlerim ile genel bir eleştiri yaptım bölüme puanım 10/3 (hep burstten örnek veriyorum mantık benzediği için)
knk bird ana karakter değil,ikincil ana karakter,ayrıca burste benzetmen normal,onun sistemini kullanıyor,neden kamen X'i kimse sorgulamıyor diyeceksen ona sonraki bölümlerde öğreneceksin
  • 0
  • 0

Penguen007

• 👑 Britanya Kralı 👑
  • *
  • Toplam İleti 662
  • BeyPuan 15047
  • 🐧Dövüşmek istiyorum🐧
« Yanıtla #13 : Mart 30, 2024, 13:28:04 »
Spoiler

Araya birkaç tane noktalama işareti serpiştirsen iyi olurdu
  • 2
  • 0

Fox

• *
  • Toplam İleti 4
  • BeyPuan 0
« Yanıtla #14 : Mart 31, 2024, 10:27:21 »
Spoiler

Acemiler için yapılan bir etkinlikte kimsenin gelenlerin kim olduğunu umursayacağını sanmam, sonuçta herkese açık olan bir etkinlik
  • 0
  • 0
Beyblade x